Навчання у Литовській Республіці: день третій

Демонстрація практичного досвіду є найбільш дієвим наочним посібником для керівників освіти. Тому третій день навчання освітян Донецької та Луганської областей пройшов у прогімназії м. Вільнюса «Balsių progimnazij», де її директорка Virginija Giršvildienė ознайомила гостей з особливостями організації освітнього процесу, що ґрунтуються на ефективній взаємодії навчального закладу, батьків та громади. У прогімназії діє 52 гуртки, з яких 26 є безкоштовними, 26 — платними. Така різноманітність позашкільної роботи дає змогу розвивати таланти абсолютно всіх вихованців закладу, давати якісну освіту кожному, незалежно від статусу та фінансових можливостей тієї чи іншої родини.

Прогімназія здійснює виховну роботу лише за двома напрямами: соціально-емоційним та екологічним, що дає змогу якісно, а не поверхово, реалізовувати їх у всіх аспектах шкільного життя.

Відмінною рисою прогімназії є її добре оснащення: ліфт для дітей з особливими потребами, гурткові кімнати, спортивна зала, яка розділяється на дві частини для одночасного проведення двох уроків, та скляні стіни, що створюють ефект відкритого освітнього середовища.

Валдис Янкаускас, директор Центру дітей та молоді м. Вільнюса, поділився власним досвідом із реалізації власної мрії, провівши лекцію про впевненість у собі, важливість навчання в успішних особистостях, долання конфліктів шляхом урахування темпераменту співрозмовника та мети діалогу.

Безумовною необхідністю успіху є вихід із зони комфорту: ми ніколи не досягнемо висот у роботі, якщо будемо боятися заявляти про себе, відстоювати власні переконання, ідеї та позицію, — наголосив Валдис.

Тож, працюючи у сфері освіти, педагоги мають вчити дітей проявляти себе максимально широко, адже в кожному закладений талант, неповторна індивідуальність, яку конче треба розвивати.

Дивитись фоторепортаж...