Навчання тренерів у Литовській Республіці добігло кінця

Останній день тренінгу із соціально-емоційного виховання був присвячений проблемам мотивації та комунікацій.

«Невдачу пробачають, але успіх — ніколи!» — наголосив Валдис Янкаускас, директор Центру дітей та молоді м. Вільнюса, розкриваючи суть зазначених питань. Якщо ми хочемо досягти великого успіху та стати господарями свого життя, ми маємо бути готовими до нещадної критики з боку соціуму, до невдач і втрат, до розчарувань і зради. Але саме мотивація, що виходить із серця як бажання займатися улюбленою справою, може допомогти людині дійти до вершини щастя. Тож завдання вчителя сьогодні — допомогти дитині обрати той неповторний, свій шлях, ідучи яким вона буде щаслива.

Після завершення тренінгу освітяни Донеччини та Луганщини відвідали старовинний Тракайський замок, заснований у XV сторіччі Великим князем литовським Вітовтом. Оборонні вежі, залишки кріпосних воріт, предметів побуту, триповерховий князівський палац, різнокольорові віконні вітражі, фрески, що описують звичайні для того часу сцени з життя великих князів, — усе це перенесло відвідувачів у справжню епоху Середньовіччя. Окрім цього, гостей м. Тракаю навчили готувати кібінай — традиційну випічку караїмів, національної меншини Литви.

Завершився останній день тренінгу рефлексією, упродовж якої учасники обмінялися враженнями щодо поїздки до Литви, обговорили, які ідеї візьмуть до своєї методичної скарбнички та що втілюватимуть у життя вже з понеділка. Усі учасники тренінгу отримали сертифікати тренерів.

Освітяни Донецької області дякують організаторам проєкту «Сприяння освітнім ініціативам у НУШ» за незабутні враження, цікаві ідеї та плідну роботу!

Дивитись фоторепортаж...