Ефективність проєкту «Безпечна та дружня до дитини школа»

8 жовтня 2019 року розпочала роботу Всеукраїнська конференція «Безпечна та дружня до дитини школа в контексті реформи «НУШ», яка триватиме три дні на базі готелю «Русь» в м. Київ.

Мета конференції — ознайомитися з результатами моделювання концепції «Безпечна та дружня до дитини школа» (БДДШ) у 14 навчальних закладах Донецької та Луганської областей; визначити напрямки і пріоритетні заходи щодо поширення набутого успішного досвіду на інші освітні заклади України в контексті завдань реформи Нової української школи (НУШ).

Важливість та актуальність питання безпечної та дружньої до дитини школи обговорювали представники Міністерства освіти і науки України, відповідних міністерств та відомств, департаментів освіти та науки обласних та Київської міської держадміністрацій, координатори проєкту, керівники і медіатори пілотних закладів освіти та відповідних територіальних громад Донецької та Луганської областей, учнівська і студентська молодь, вітчизняні та міжнародні організації, а також представники ЮНІСЕФ в Республіці Хорватія.

Модерували хід конференції Олена Сакович, керівниця сектору освіти, ЮНІСЕФ та Світлана Фіцайло, заступник начальника відділу змісту освіти, мовної політики та освіти національних меншин. До учасників конференції з вітальним словом звернулися Мандзій Любомира, заступник Міністра освіти і науки України, та Лора Білл, заступник керівника Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.

DSC_0361.JPG

У перший день роботи висвітлювала питання проєкту щодо створення безпечного та сприятливого середовища в закладах освіти Олена Сакович, керівниця сектору освіти, ЮНІСЕФ. Ключові ідеї та інструменти концептуальної рамки «Безпечна та дружня до дитини школа» (БДДШ) в контексті НУШ презентував для широкого кола освітян Володимир Пономаренко, голова ГО «Здоров’я через освіту», керівник освітніх програм. Поліною Василега, заступником директора Лисичанської багатопрофільної гімназії Луганської області, для гостей заходу була представлена практична демонстрація онлайн-системи експрес-оцінювання БДДШ.

Регіональними координаторами проєкту в Донецькій і Луганській областях Поуль Валентиною, завідувачкою кафедри психології та розвитку особистості Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, та Ткачовою Тетяною, заступником директора Департаменту освіти та науки Луганської ОДА, представлено узагальнені результати впровадження концепції БДДШ у пілотних областях.

Своїми враженнями щодо ролі учнівської молоді в моделюванні концепції БДДШ ділилися Анна Усенко, Микита Муха, медіатори, учні закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів № 20 військово-цивільної адміністрації м. Торецьк; Марія Загорулько та Владислав Фірсов, модератори, учні Лисичанської багатопрофільної гімназії Лисичанської міської ради Луганської області.

Представники кожного закладу освіти демонстрували у форматі «Жива бібліотека» найкращі результати, яких досягли під час участі в проєкті.

Перший день конференції завершився виступом Наталії Датченко, експерта з питань освіти, щодо зовнішнього оцінювання впровадження концепції БДДШ, озвучення головних результатів і рекомендацій.

Фотогалерея події доступна за посиланням.