Обласна Школа новаторства «Концептуальні підходи щодо впровадження ідей сталого розвитку в освітній процес ЗПО»

16 жовтня 2019 року в м. Покровськ відбулося чергове засідання обласної Школи новаторства з теми «Концептуальні підходи щодо впровадження ідей сталого розвитку в освітній процес ЗПО» (Заняття 2. «Реалізація ідей сталого розвитку органів самоврядування дітей в умовах ЗПО»). Захід проводився на базі Станції юних техніків. Учасниками стали 24 педагоги закладів позашкільної освіти області, серед яких методисти, керівники гуртків, педагоги-організатори ЗПО.

Парадигма сталого розвитку охоплює вимоги до захисту довкілля, соціальної справедливості та відсутності расової й національної дискримінації, та направлена на покращення рiвня життя суспiльства. Споживання природних ресурсів, що дедалі зростає, призвело до деградації довкілля й негативно вплинуло на здоров’я людей. Реальною загрозою стала проблема «меж зростання». Тому сьогодні актуальним є виховання суспільно активної молоді через участь у роботі органів учнівського самоврядування.

Під час заняття працівниками Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти (Дубягою А. П. – завідувачем відділу національного виховання, Золотар О. В. – методистом відділу національного виховання) було акцентовано увагу на принципах сталого розвитку як концептуальній проблемі сучасної виховної системи, акцентовано увагу на ролі створення проєктів із даного питання, актуалізовано питання впровадження тренінгових технологій в освітній процес ЗПО.

Досвідом роботи з виховання суспільно активної особистості через участь у роботі органів учнівського самоврядування поділилася Коротка С. С., заступник директора з НВР Центру позашкільної роботи управління освіти Краматорської міської ради.

Однією з умов успішної роботи органів учнівського самоврядування є співпраця молоді як ЗПО, так і ЗЗСО. Педагог-організатор Української загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 12 Селидівської міської ради Тельнюк Т. В. поділилася з присутніми досвідом із залучення вихованців закладів освіти до роботи в екологічному напрямку: як перетворити сміття в цінний ресурс для розвитку творчих здібностей школярів. Учасникам Школи новаторства було запропоновано мотиваційні вправи щодо активізації роботи в цьому напрямку.

Учасники Школи новаторства відзначили практичну значущість заходу, отримали не тільки нові знання, практичні навички, а й позитивний настрій і бажання працювати з новими силами.

Дивитись фоторепортаж...