Обласний майстер-клас «Формування національної самосвідомості учнів на уроках математики шляхом використання краєзнавчого матеріалу»

16 жовтня 2019 року на базі Прелесненської ЗОШ І-ІІІ ст. Черкаської ОТГ Слов’янського району для керівників МК (РМК) учителів математики був проведений обласний майстер-клас учителя-методиста Бондаренко Любові Юріївни на тему «Формування національної самосвідомості учнів на уроках математики шляхом використання краєзнавчого матеріалу». Наскрізною змістовою лінією заходу стала «Громадянська відповідальність». Зі словами вітання до присутніх звернулася Воробйова Світлана, завідувач відділу математики, яка наголосила, що одним із засобів патріотичного виховання учнів є використання елементів народознавства на уроках математики. Мету та завдання заходу окреслила методист відділу математики Волошина Ірина.

Учасників заходу привітали завідувач методичного кабінету відділу освіти Черкаської селищної ради Словянського району Солонина Світлана Анатоліївна та директор Прелесненської ЗОШ І-ІІІ ступенів Курп’якова Світлана Олегівна.

У ході заходу була розкрита актуальність проблеми формування національної самосвідомості учнів у нових суспільно-політичних реаліях. Майстер Любов Юріївна продемонструвала на практиці форми та методи формування свідомого громадянина на уроках математики та під час позаурочної діяльності.

Присутні побували на уроці-подорожі машиною часу в 5 класі з теми «Множення натуральних чисел». Любов Юріївна на краєзнавчому матеріалі, історії села Прелесне продемонструвала формування самосвідомості учнів.

Практична частина майстер-класу «Геометричні перетворення в українському орнаменті – вишивці та витинанці» відбулася в музеї народної архітектури, побуту та дитячої творчості, який знаходиться на території школи. Практична частина була спрямована на подальшу професійну діяльність педагогів, на активне використання краєзнавчого та історичного матеріалу з метою формування національної самосвідомості учнів на уроках математики.

Учасники заходу працювали в групах, створювали власний орнамент за допомогою геометричних перетворень. Вони зазначили корисність, сучасність та ефективність відпрацьованого матеріалу. Як зауважували присутні, робота в музеї подарувала їм море позитивних емоцій, зарядила креативними ідеями, надихнула на створення власних шедеврів.

Родзинкою заходу була екскурсія Донецьким обласним музеєм українського побуту та дитячої творчості, яку подарувала вчитель мистецтва Прелесненської ЗОШ І-ІІІ ступенів Рязанцева Оксана Миколаївна.

Щиро дякуємо Бондаренко Любові Юріївни за плідну співпрацю. Зичимо їй нових творчих ідей, успіхів у реалізації задумів, наснаги!

Усі присутні висловлюють подяку відділу освіти Черкаської селищної ради, адміністрації школи за гостинність та створення комфортних умов для проведення методичного заходу.

Дивитись фоторепортаж...