НУШ: лінії перетину дошкілля і початкової школи

«Ми часто хочемо змін. Але не усвідомлюємо, що поки ми самі не станемо тими змінами, які бажаємо бачити у світі, ніяких змін ми не побачимо»

Махатма Ганді

16 жовтня 2019 року відповідно до плану роботи Донецького ОБЛІППО відбулося друге заняття Обласної школи новаторства керівних, методичних і педагогічних працівників дошкільної освіти з теми «НУШ: лінії перетину дошкілля і початкової школи». У роботі заходу взяли участь 36 педагогів області.

Зміст обласної школи новаторства був присвячений актуальній проблемі — формування готовності фахівців дошкільної освіти до реалізації наступності дошкільної та початкової ланок освіти в контексті Нової української школи.

Тренери — Ольга Стягунова, завідувач відділу дошкільної освіти Донецького ОБЛІППО, кандидат педагогічних наук, Катерина  Нікітюк,  старший викладач кафедри психології та розвитку особистості Донецького ОБЛІППО, Алла Сопільник, методист відділу дошкільної освіти Донецького ОБЛІППО.

Програма ОШНДО була насиченою та змістовною. У процесі роботи учасники школи познайомилися з формулою НУШ, розглянули ключові компетентності й наскрізні вміння, які є основою для успішної самореалізації особистості; дослідили особливості формувального оцінювання; відчули силу визнання; вдосконалили власні навички ефективного ненасильницького спілкування; удосконалили вміння щодо впровадження інтерактивних методів навчання дорослих.

Тренінг пройшов у дружній і творчій атмосфері. Учасники заходу висловили переконання, що забезпечення наступності дошкільної та початкової освіти залежить від готовності педагога, яка ґрунтується на розумінні особливостей особистісного становлення дитини на різних етапах онтогенезу, володінні навичками ефективного спілкування, вмінні надавати дитині простір для набуття самостійності, здатності дорослих бачити успіхи дітей щодня.

Щиро дякуємо кожному учаснику за активність, щирі почуття, креативність, досвід і натхнення!

З фотоматеріалами можна ознайомитися за посиланням: https://drive.google.com/open?id=1h7FMM-zDSJMlIx3uzVpuXHMAX-kFp7Qc