Обласний тренінг «Edutainment як сучасна технологія навчання»

17 жовтня на базі Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти відбувся обласний тренінг «Edutainment як сучасна технологія навчання» для методистів МК, керівників МО та вчителів географії ЗНЗ. У роботі тренінгу взяли участь 27 педагогів закладів загальної середньої освіти області.

З вітальним словом до учасників звернувся Шабанов В. І., завідувач кафедри природничо-математичних дисциплін та методики їх викладання Донецького ОБЛІППО, який окреслив пріоритетні шляхи впровадження інноваційних освітніх технологій у навчальний процес.

Саматова О. В., методист відділу природничих дисциплін Донецького ОБЛІППО, оголосила мету тренінгу: ігрове навчання як чинник оптимізації викладання географії в Новій українській школі. Практична частина тренінгу виявилася дуже насиченою. Олена Вікторівна ознайомила з методичними особливостями застосування сучасних ігрових технологій при викладанні географії.

З практичними аспектами використання ігрових технологій у викладанні географії учасників ознайомили:

  • Горбунов М. М. – учитель географії комунального закладу «Очеретинський навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням окремих предметів та курсів-дошкільний навчальний заклад (опорний навчальний заклад) Ясинуватського району Донецької області, який привіз із собою географічне лото та Кейворди, а також поділився досвідом використання системи опитування за допомогою QR-кодів;
  • Гофтарчук Я. О. – з цього ж навчального закладу, яка презентувала досвід роботи з використання програмного забезпечення Mozabook та Smart Notebook.
  • Скида Н. М. – учитель Слов'янської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів № 20 Слов'янської міської ради Донецької області презентувала авторську командно-географічну гру «КГІ. РУМБ», під час гри в яку всі учасники тренінгу відчули себе в ролі учнів.

Граючи на уроці, діти психологічно розкуті, що сприяє вияву їхніх творчих здібностей, нівелює негативне ставлення до об'єктивно складної навчальної праці. Позитивний досвід хочеться повторити на вищому рівні складності завдань. При цьому непомітно для себе дитина «втягується» у навчальну працю, пізнає її радість. Усвідомлення «я це можу» зміцнює впевненість у собі й породжує потребу «мені це необхідно, цікаво і зовсім не страшно».

Зауважимо ще на одному вагомому аргументі на користь необхідності використання ігрових технологій у навчальному процесі і, зокрема, на уроках географії. Подивіться в очі учнів, які виходять з ігрового уроку, і учителя. Перед вами — люди, котрі отримали радість від праці. Що тоді щастя, якщо не це?

Дивитись фоторепортаж...