Обласний семінар-практикум «Використання нових варіативних модулів та міжнародного досвіду на уроках фізичної культури»

Відповідно до плану роботи Донецького ОБЛІППО 23.10.2019 року на базі Краматорської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 10 із профільним навчанням відбувся обласний семінар-практикум «Використання нових варіативних модулів та міжнародного досвіду на уроках фізичної культури» для методистів МС, керівників МО, учителів фізичної культури міст і районів та об’єднаних територіальних громад.

У заході взяв участь 131 вчитель зі всієї Донецької області. Семінар був спрямований на підвищення рівня професійної компетентності вчителів фізичної культури щодо впровадження в навчальний процес інноваційних методик і технологій засобами нових варіативних модулів.

У вступній частині семінару зі словами вітання до присутніх звернувся Качан Олексій Анатолійович, завідувач відділу методичного забезпечення оздоровчої функції освіти та фізичної реабілітації. Він наголосив, що проведення таких заходів, як семінар-практикум, дає можливість учителям розкрити свій потенціал фахової майстерності, підготуватися до найвищих випробувань у фахових конкурсах – про що засвідчив учасник Всеукраїнського конкурсу «Інноваційний урок та урок з елементами футболу» Малий Андрій Сергійович, учитель фізичної культури Острівської загальноосвітньої школи I-III ступенів Мар’їнської районної ради Донецької області, який увійшов до п’ятірки кращих педагогів України 2019 року.

Теоретична частина семінару була розпочата з презентації педагогічного досвіду роботи вчителя фізичної культури закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів № 9 військово-цивільної адміністрації міста Торецьк Донецької області Філатової Ганни Сергіївни. У своїй доповіді вона познайомила учасників семінару з упровадженням інноваційних технологій та їх елементів на уроках фізичної культури в контексті Нової української школи.

Продовжила естафету презентацій освітніх напрацювань учитель фізичної культури Краматорської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 8 Краматорської міської ради Донецької області Єрохіна Надія Володимирівна. Вона презентувала свій педагогічний досвід роботи з теми «Функціональний тренінг із медболами в процесі фізичної підготовки учнів на уроках фізичної культури». Учителька поділилася з учасниками семінару своїми напрацюваннями щодо використання на уроках фізичної культури безлічі різноманітних вправ і прийомів з медицинболами різноманітної ваги.

Незабутнє враження на учасників семінару залишив виступ учителя фізичної культури Костянтинівської спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 6 з поглибленим вивченням окремих предметів Костянтинівської міської ради Донецької області Приведенцевої Вікторії Вікторівни. Вона поділилася з колегами досвідом роботи щодо впровадження дитячого фітнесу на уроках фізичної культури. Учителька розкрила методику використання фізичних вправ у ігровій формі.

Та найбільшу зацікавленість викликав виступ учителя фізичної культури Краматорської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 25 з профільним навчанням Краматорської міської ради Донецької області Ольхової Тетяни Олександрівни. ЇЇ виступ був представлений відповідальним секретарем відділення НОК України в Донецькій області Подопригорою Дмитром Юрійовичем. У своїй презентації учителька поділилася досвідом роботи з теми «Всеукраїнський спортивно-масовий захід серед школярів “Cool Games”», який проводився в Донецькій області вперше. Вона розповіла про умови та особливості проведення Всеукраїнського заходу, участь у якому брали вихованці Тетяни Олександрівни та посіли почесне III місце із 25 команд.

Практична частина семінару-практикуму проводилася у трьох спортивних залах ЗОШ  № 10. Учасники семінару були поділені на три групи, які по коловій системі брали участь у чотирьох майстер-класах. Спікери продемонстрували високий рівень професійної компетентності, знання сучасних підходів та впровадження Концепції Нової української школи в межах семінару-практикуму «Використання нових варіативних модулів та міжнародного досвіду на уроках фізичної культури». Вони отримали високу оцінку від учасників семінару щодо впровадження в практику методичних інновацій та сучасних форм роботи з учнями.

Згідно з голосуванням присутніх педагогів, кращим визнали майстер-клас учителя фізичної культури Краматорської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 25 з профільним навчанням Краматорської міської ради Донецької області Ольхової Тетяни Олександрівни, яка отримала кубок переможця «Приз глядацьких симпатій».

Відділом методичного забезпечення оздоровчої функції освіти та фізичної реабілітації за кращу педагогічну знахідку була нагороджена кубком та медаллю за перше місце вчитель фізичної культури закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів № 9 військово-цивільної адміністрації міста Торецьк Донецької області Філатова Ганна Сергіївна.

Кожен із доповідачів отримав сертифікат та медаль учасника семінару-практикума.

Висловлюємо щиру подяку директорові Краматорської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 10 із профільним навчанням Ярмош Любові Василівні та учителям фізичної культури Сторчєвій Вікторії Олександрівні, Тіщенко Ірині Степанівні, Танашищену Валерію Михайловичу та методистові міського методичного кабінету Краматорської міської ради Демченко Тетяні Юріївні за підтримку і сприяння у проведенні заходу.

Дивитись фоторепортаж...