Менеджмент міжнародної інтеграції Нової української школи: євроклуб як сучасний hub

24.10.2019 р. на базі Донецького ОБЛІППО відбувся узагальнювальний семінар кластера «Менеджмент міжнародної інтеграції Нової української школи: євроклуб як сучасний hub», що проходить у межах обласної творчої лабораторії «Сучасні тренди в освіті» (ОТЛ). У заході взяли участь понад 50 педагогічних працівників із різних міст, районів, ОТГ Донецької області.

Метою заходу стало узагальнення досвіду керівників закладів загальної середньої освіти, заступників директорів з НВР ЗЗСО, учителів іноземних мов, щодо організації діяльності євроклубів в освітніх закладах, розробки моделі функціювання сучасного хабу та визначення перспектив роботи обласної творчої лабораторії на наступний рік.

Шередека Г. В., завідувачка відділу міжнародної інтеграції Донецького ОБЛІППО, окреслила завдання семінару, проаналізувала та узагальнила роботу обласної творчої лабораторії «Сучасні освітні тренди», після чого її учасники презентували досвід роботи своїх євроклубів.

Серед представлених клубів були такі, що працюють уже багато років та мають певний досвід своєї роботи: євроклуб «Олімп» — Білозерської ЗОШ І-ІІІ ст. № 18 Добропільської міської ради; «Крила» — Красногорівської філії Очеретинського НВК ЗОШ І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад Ясинуватського району; «Європейський вимір» — Зорянської ЗОШ І-ІІІ ступенів Нікольскої районної ради. Але були й клуби, що тільки розпочали свою роботу завдяки участі їх керівників у лабораторії. Це клуби Бахмуту, Торецька, Покровська. Також було представлено банер-колекціїю єврохабів за напрямами діяльності (форми, види роботи) клубу (у вигляді інфографіки) та запропоновано подивитися відео дітей, які розповідали про свої клуби. Учасники лабораторії змогли долучитися до огляду хабів за допомогою інтерактивних банерів.

Бобилева Я. В., методист ВМІ Донецького ОБЛІППО, провела рефлексію за підсумками роботи семінару. Учасники висловили враження щодо роботи лабораторії та побажання щодо наступних заходів у новому році.

Після підбиття підсумків та вручення сертифікатів учасникам лабораторії її керівники зосередилися на перспективах роботи наступного року щодо інноваційних напрямів діяльності євроклубів ЗЗСО області, а саме: краудфандингу, шкільного фандрайзингу, дебатних технологій, реалізації міжнародних проєктів, ЕTwinning, розширення мережі самих хабів.

Кращій досвід роботи євроклубів області був представлений у збірнику «Менеджмент міжнародної інтеграції НУШ: євроклуб як сучасний хаб», який було презентовано на Одинадцятій міжнародній виставці «Інноватика в сучасній освіті» у місті Києві з 22 по 24 жовтня.

Дивитись фоторепортаж...