Бобилева Яна В’ячеславівна

Бобилева Яна В’ячеславівна

завідувач відділу міжнародної інтеграції, кандидат педагогічних наук, доцент
050-91-201-95
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Основний напрямок роботи

 • Організаційне, технічне та інформаційно-методичне забезпечення міжнародної діяльності інституту на підставі законів України.
 • Налагодження та розвиток співробітництва з міжнародними організаціями, навчальними закладами, фондами, представниками освіти і науки інших держав.
 • Залучення ІППО, навчальних закладів області, педагогічних працівників, студентів та школярів до участі в міжнародних програмах і проектах з освіти, науки,  а також громадського, соціального, особистісного розвитку.
 • Активна організаційна та методична допомога навчальним закладам області в процесі інтеграції до міжнародного освітнього простору.
 • Розробка та підготовка угод про співпрацю с іноземними партнерськими установами в галузі освіти і науки.
 • Вивчення та аналіз новітніх тенденцій в світової системі освіти.
 • Узагальнення та розповсюдження результативного досвіду взаємодії з іноземними партнерами.
 • Дослідження сучасного ринку освітніх послуг, ефективних систем  оцінювання та контролю за якістю освіти, організації навчального процесу в європейських країнах.

Семінар «Проблеми та перспективи розвитку навчальних закладів в умовах міжнародних комунікацій в освіті»

21.03.2018 року на базі Слов'янської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 12 Слов'янської міської ради для заступників директорів шкіл з НВР відбувся семінар «Проблеми та перспективи розвитку навчальних закладів в умовах міжнародних комунікацій в освіті» (у межах кластеру «Соціально-гуманітарні проекти в управлінні освітою» обласної творчої лабораторії «Сучасні освітні тренди»).

Метою семінару було визначено формування готовності керівників закладів загальної середньої освіти до участі в міжнародних проектах соціально-гуманітарної проблематики на підставі рекомендацій ЄС.

Завданнями семінару було визначено:

 1. Ознайомлення учасників із теоретичними засадами та практичним значенням проектів гуманітарної проблематики на підставі рекомендацій ЄС про освіту.
 2. Узагальнення успішного управлінського досвіду участі закладів освіти області в проектах з гуманітарної проблематики.

Особливості ціннісної та світоглядної складової соціально-гуманітарних проектів розкрив Абизов В.Є., т.в.о. завідувача кафедри управління та адміністрування Донецького облІППО.

Про досвід роботи школи щодо участі в соціально-гуманітарних проектах розповіла Жидкова Л.В., директор Слов'янської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 12 Слов'янської міської ради.

По завершенню теоретичної частини учасникам було запропоновано взяти участь у тренінгу з основ написання соціально-гуманітарного проекту, упродовж якого керівники навчалися розробляти його структурну частину за запропонованими напрямами.

Із матеріалами семінару можна ознайомитись за посиланням: https://drive.google.com/drive/folders/1hOzlrYt-MKALoal7AIYNXV7ziO0_FG55?usp=sharing


20.02.2018 Кластер «Менеджмент підготовки та супроводу міжшкільних дебатів команд старшокласників мовами європейських країн» обласної творчої лабораторії «Сучасні освітні тренди»

20.02.2018 р. у навчально-виховному комплексі «Гімназія із загальноосвітньою школою І ступеня» Костянтинівської міської ради відбулася робота кластера «Менеджмент підготовки та супроводу міжшкільних дебатів команд старшокласників мовами європейських країн» обласної творчої лабораторії «Сучасні освітні тренди», яка була проведена відділом міжнародної інтеграції Донецького облІППО. Захід охопив 41 учасника, якими стали керівники закладів загальної середньої освіти, методисти міст, районів, ОТГ області й учителі іноземних мов.

Абизов В.Є., завідувач відділу міжнародної інтеграції Донецького облІППО, висвітлив питання світоглядного значення міжшкільних дебатів із посиланням на рекомендації для середньої освіти від Ради Європи.

Попова О.М., заступник директора з НВР Спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступеня № 3 Торецької міської ради Донецької області, виступила з доповіддю «Про теоретичні засади та практичне значення дебатів», у якій представила накопичений успішний досвід міжшкільних дебатів іноземними мовами.

Бурдун С.І., директор Іллінівської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів Костянтинівської районної ради Донецької області, у своєму виступі привернула увагу учасників до питання формування в учнів критичного мислення як фактору готовності до викладення та відстоювання власної думки.

Шередека Г.В., директор навчально-виховного комплексу «Гімназія із загальноосвітньою школою І ступеня», разом із практичним психологом закладу Стасенко С.К. презентувала досвід гімназії з участі в міжнародному проекті «Молодь дебатує» з виступом дебатної команди школярів.

Наумова Є.С., учитель іноземної мови Іллінівської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів Костянтинівської районної ради Донецької області, керівник НМК учителів іноземної мови Іллінівської громади, провела для учасників лабораторії майстер-клас з організації та проведення міжшкільних дебатів іноземними мовами.

У процесі рефлексії учасники лабораторії висловили подяку за опрацьовану методологію й технологію проведення дебатів, виявили бажання до запровадження дебатів у своїх освітніх закладах.

https://drive.google.com/drive/folders/1oTN8ybXjr2G9nLpGjEY-b_nf7nT5R43y?usp=sharing


УКРАЇНА - НАТО

http://ukraine-nato.mfa.gov.ua/ua

 

https://eu-ua.org/

______________________________________________________

10.11.2017 Навчальний семінар з англомовних освітніх проектів «Досвід та досягнення нових учасників платформи eTwinning Plus»

Матеріали заходу

__________________________________________________

21.08.2017 р. ІІІ Конгрес освітян Донеччини «ОСВІТА ДОНЕЧЧИНИ: національний та європейський вектори розвитку»

Трендові студії. Панельні дискусії. Панель №2 Освітні проекти


Обласна лабораторія освітніх технологій проектного навчання

23.03.17 матеріали семінару-практикуму «Пошук ресурсів для виконання проекту та складання листа-заявки», Слов'янськ, ЗОШ №12


1) Пропонуємо до ознайомлення та активного використання перелік міжнародних програм від освітніх проектів та фондів. На запропонованих сторінках представлені проекти, що не вимагають матеріальних витрат від учасників.

2) База даних фондів та організацій для фандрайзинга

 1. https://www.facebook.com/PoroshenkoFoundation/info/?tab=page_info  - Фонд Петра Порошенко
 2. http://fund.fdu.org.ua/ - Фонд Ріната Ахметова
 3. http://pinchukfund.org/ua/  - Фонд Віктора Пінчука
 4. http://www.ufb.org.ua/main.htm - Український форум благодійників, на головній сторінці перехід на сайти всіх українських благодійників
 5. http://www.eef.org.ua/ua/  - Фонд Східна Європа
 6. http://www.gurt.org.ua/   - Ресурсний центр Гурт (постійна підбірка нових програм та проектів з різних джерел)
 7. http://mon.gov.ua/activity/mizhnarodni-zvyazki/ - Сторінка міжнародного співробітництва Міністерства освіти і науки України

 Зарубіжні:

 1. http://www.britishcouncil.org.ua/exam/IELTS - Британська Рада в Україні
 2. http://www.erasmusplus.org.ua/pro-nas.html   - Національний Еразмус+ офіс в Україні
 3. http://www.etwinning.com.ua/ - Програми для школи в Еразмусі
 4. http://www.irf.ua/ - Міжнародний фонд «Відродження» мережі фундацій Сороса
 5. http://irex.ua/  - Освітні проекти https://www.facebook.com/IREX-Ukraine-149873285077943/ Зручно на facebook, краще підписатися на розсилки
 6. http://www.americahousekyiv.org/#home-pacific-section - Американський Дом, освітні проекти, пропозиції
 7. http://ukraine.usembassy.gov/programs-grants.html - Розділ програм і грантів на сайті посольства США
 8. http://ptp.ceume.org.ua/ - USAID Навчальні програми професійного зростання
 9. http://ukraine.usembassy.gov/mobile//relo-resources.html - Київський ресурсний центр для викладачів англійської при посольстві США
 10. http://nck.pl/polsko-ukrainska-wymiana-mlodziezy-2/ - Польско-українська молодіжна біржа
 11. http://www.fulbright.org.ua/ - Програма академічних обмінів  Імені  Фулбрайта в Україні
 12. http://www.kas.de/ukraine/ukr/ - Фонд Конрада Аденауера в Україні
 13. http://ua.boell.org/uk - Фонд ім. Генріха Бьолля
 14. http://www.fes.kiev.ua/new/wb/pages/ukrajinska/golovna.php - Фонд ім. Фридриха Еберта
 15. http://ukraine.nlembassy.org/organization/departments/governance-and-human-rights/governance-and-human-rights.html - Програма MATRA 2016 посольства Нідерландів
 16. https://www.culturepartnership.eu/  спонсори і гранти

 Мережеві платформи для краудфандинга

 1. https://biggggidea.com/ - Велика Ідея, Спільнокошт в Україні
 2. http://na-starte.com/   - Нова платформа – На старт

 Додаткові ресурси для міжнародної співпраці

 1. http://www.unicef.org/ukraine/ukr/ - ЮНІСЕФ
 2. http://unhcr.org.ua/uk/ - УВКБ ООН
 3. http://ru.belbsi.by/rights/Funds/Funds_list/ - Дуже корисний білоруський ресурс з усіма світовими фондами

В Україні відкрилася нова платформа з краудфандингу в освіті  за адресою http://gofunded.org/

Тепер кожний вчитель, який має бажання створити свій проект, та зібрати кошти для його реалізації може це зробити. 
intel edu1