Круглий стіл «Демократична культура й освіта в дусі прав людини в українській школі»

04.12.2017 року на базі загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 15 м. Слов’янська відбувся круглий стіл з теми «Демократична культура й освіта в дусі прав людини в українській школі». Учасниками круглого столу стали  методисти МК (МЦ), керівники МО вчителів суспільних дисциплін, учителі опорних шкіл, історії та правознавства міста Слов’янська, представники учнівського самоврядування та школи-учасниці Всеукраїнської програми «Демократична школа».

До присутніх приєдналися педагоги за допомогою онлайн-зв’язку з міст Селидового, Авдіївки, Маріуполя, ставши активними учасниками засідання.

Із доповіддю «Демократична культура як основа розвитку громадянського суспільства» виступила проректор Донецького облІППО, доцент кафедри історії, суспільно-гуманітарних дисциплін та методики їх викладання ІППО, кандидат педагогічних наук Ломакіна Г.І.

У межах локації № 1 «Формування демократичної культури в українській школі» виступили вчителі та адміністратори закладів освіти, а саме: Антонова А.М. учитель історії ЗОШ І-ІІІ ступенів № 8 м. Краматорська; заступник директора Мешкова О.А. та директор Селидівської гімназії Куцева А.А.; заступник директора Слов’янської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 13 Коржов І.М.

Учасники поділилися досвідом запровадження демократичної культури в шкільному середовищі, розповіли про досвід шкіл-учасниць проекту Всеукраїнської програми «Демократична школа». Методист відділу суспільних дисциплін Донецького облІППО Михальова С.В. виступила з повідомленням про особливості викладання історії в старших класах за оновленими програмами.

Учасники круглого столу висловили слова подяки за організацію заходу в такому форматі та наголосили, що демократії ми маємо постійно вчитися й навчати щоденно, упродовж усього життя, бо свідомими громадянами не народжуються – ними стають у процесі освіти та виховання.

Яскравою родзинкою круглого столу в межах локації «Формування правової культури старшокласників через проектну діяльність» стала презентація проекту Міністерства юстиції України «Ти маєш право» та правоосвітніх ресурсів на допомогу закладам освіти області, які представила заступник начальника управління – начальник відділу систематизації законодавства, правової роботи та правової освіти Бабіч І.Ю.

Завідувач відділу суспільних дисциплін Донецького облІППО Рибак І.М. підсумувала захід шляхом відкритого обговорення питань, а методист відділу суспільних дисциплін Донецького облІППО Денисова Л.О. оголосила проект резолюції круглого столу. Отже, маємо надію, що захід надихне освітні заклади на створення демократичного середовища для навчання й виховання дітей на основі цінностей, демократії та прав людини.