Профілактика насильницьких та агресивних форм поведінки серед дітей та підлітків

07 лютого 2018 року відповідно до плану Донецького облІППО проведено перше заняття онлайн-студії психолого-педагогічного супроводу «Профілактика насильницьких та агресивних форм поведінки серед дітей та підлітків» для фахівців психологічної служби та класних керівників.

Перше заняття було присвячено проблемі підвищення інформованості найширшого загалу населення (батьків, педагогічних працівників, учнів, громадськості) про недопущення будь-яких проявів насильства по відношенню до дітей та шляхи їх подолання. І надзвичайно важлива роль у здійсненні інформаційно-просвітницької роботи в запобіганні насильства належить педагогам загальноосвітніх шкіл, психологам та соціальним педагогам, які працюють із дітьми, молоддю та сім'ями, адже саме вони є ланкою, яка пов'язує дітей та їхніх батьків, саме вони мають прямий контакт із дітьми й можуть розпізнати у своїх вихованцях ситуації насильства та сприяти їх подоланню, а також інформувати школярів про існування такої проблеми, як насильство та механізми її попередження.

Заріцький Олексій Олексійович, завідувач відділу соціально-психологічного супроводу розвитку особистості Донецького облІППО, ознайомив слухачів із навчально-профілактичними програмами щодо створення безпечного освітнього простору та наголосив на необхідності їх упровадження в освітній простір.

Цілісну модель ненасильницького спілкування (ННС) як способу гармонізації стосунків в учнівському освітньому середовищі презентувала Міщенко Наталя Володимирівнаметодист відділу соціально-психологічного супроводу розвитку особистості Донецького облІППО. У своєму виступі вона ознайомила з терміном «ненасильницьке спілкування» та основними компонентами ННС.

Практичний досвід щодо проектування безпечного освітнього простору «Будуємо світ без насилля» презентувала Курська Вікторія Вікторівна, практичний психолог ЗОШ І-ІІ ступенів № 2 Черкаської ОТГ.

Підбиваючи підсумки, модератор вебінару Афоніна Євгенія Вікторівна, методист відділу соціально-психологічного супроводу розвитку особистості Донецького облІППО, зазначила на необхідності активного залучення батьківської спільноти до профілактичної роботи з дітьми, оскільки саме вони залишаються основним джерелом інформації для своїх вихованців. Проводячи відповідну роботу з батьками, можна через них доводити до дітей інформацію про загальні засоби попередження насильницьких ситуацій та наявні форми допомоги, яку дитина може отримати на базі школи. Це особливо стосується дітей молодшого віку.

Переглянути вебінар можна за посиланням: https://youtu.be/N2JBk496MqM