ІІІ (обласний) етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з трудового навчання (технологій)

10 лютого 2018 року відбувся ІІІ (обласний) етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з трудового навчання (технологій) для учнів 9-11 класів. До участі було запрошено 86 учасників.

Олімпіада пройшла на високому організаційно-методичному рівні завдяки тісній співпраці Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти з Красноармійським педагогічним училищем, загальноосвітньою школою І-ІІІ ступенів № 25 м. Маріуполя та загальноосвітньою школою І-ІІІ ступенів № 17 м. Краматорська.

На урочистій церемонії відкриття олімпіади в місті Краматорську учасників привітав Борисов В.В., голова журі, доктор педагогічних наук, професор кафедри теорії і практики початкової школи та фізичної реабілітації Донбаського інституту техніки та менеджменту міжнародного науково-технічного університету імені академіка Юрія Бугая. Із вітальним словом виступила Панченко С.П., завідувач відділу технологій Донецького облІППО, яка побажала конкурсантам творчого натхнення та великих перемог.

Олімпіаду в м. Покровську урочисто відкрила Гусак Н.В., завідувач відділень Красноармійського педагогічного училища, та Шепель В.Є., методист відділу технологій Донецького облІППО, які побажали учасникам олімпійської витримки, наполегливості й перемоги.

Організаторами олімпіади та перевірки робіт учасників стали викладачі Донбаського державного педагогічного університету, Красноармійського педагогічного училища, а також учителі міст Бахмута, Лимана, Краматорська, Покровська, Маріуполя, Слов’янська, Селидового, Дружківки. Обласний етап Всеукраїнської учнівської олімпіади складався з теоретичного туру, творчого проекту та комплексної роботи. Під час олімпіади учні показали достатні знання змістовних навчальних матеріалів.

Журі відзначило високий рівень комплексних робіт хлопців та дівчат. Відповідно до нової навчальної програми з технічних видів праці учні 9-го класу створювали серветницю, 10-й клас – брелок, 11-й клас виготовляв підставку під гаджет за власним задумом. З обслуговуючих видів праці учасниці 9-х класів створювали торбинку для дрібничок, 10-х класів – органайзер-кишеню для дитячої кроватки, 11-і класи виготовляли органайзер-пакетницю за власним творчим вирішенням.

Виконання творчих робіт стало не тільки задоволенням, а й набуттям життєвих навичок для конкурсантів. Учасники з обслуговуючих видів праці працювали за напрямом «Кулінарія»: 9-й клас готував «Капкейки», 11-й клас – «Бабусині пиріжки». За напрямом «Народні художні промисли» з технічних видів праці були запропоновані різні проекти: для 9-го класу – «Брелок для ключів», для 11-го – «Корпус для флешки».

Журі відзначило, що нашим дітям не завадить творчості та креативності для перемоги в наступному етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади, який пройде в м. Каменець-Подільському.

Олімпіада завершилася. Переможцям вона принесе радість від досягнутих результатів і натхнення вдосконалювати свої знання під час підготовки до участі у Всеукраїнському етапі. Для інших – це школа досвіду та загартування у творчих учнівських змаганнях.

Оргкомітет та журі бажають усім учасниками нових звершень та перемог! Дякуємо адміністраціям закладів освіти за теплий прийом та гостинність.

Із фоторепортажем олімпіади можна ознайомитись за посиланням: https://drive.google.com/drive/folders/17X4IQs1T3HMYswXUywrpq_OwOeLH9i1b?usp=sharing