«Впевнена дитина – майбутнє України!»

«Впевнена дитина – майбутнє України!» – за таким девізом 08-09 лютого 2018 р. у місті Маріуполі на базі НВК «Колегіум-школа № 1» продовжився тренінг для педагогів закладів дошкільної освіти південного сектору Донецької області за темою «Підготовка тренерів для навчання вихователів закладів дошкільної освіти за програмно-методичним комплексом «Впевнений старт».

Тренінг проводили автори державної освітньої програми «Впевнений старт» Хартман Олена, кандидат психологічних наук, старший науковий співробітник лабораторії психології дошкільника інституту психології ім. Н.С. Костюка НАПН України, та Корнєєва Оксана, кандидат педагогічних наук, завідувач Костянтинівського закладу дошкільної освіти № 31 «Мир», старший науковий співробітник державного закладу «Науково-практичний медичний реабілітаційно-діагностичний центр Міністерства охорони здоров’я України».

Педагоги Приазовського регіону опрацювали та отримали авторські роз’яснення щодо впровадження оновленої програми та використання всіх складових навчально-виховного комплексу «Впевнений старт», а саме:

  • «Книги дошкільника», яка вміщує розвивальні завдання за кожним розділом програми, вправи з розвитку дрібної моторики, завдання для роботи з батьками вдома та ін.
  • «Альбому для художньо-творчої діяльності», спрямованого на розвиток творчих здібностей вихованців у різних видах дитячої діяльності.
  • «Книги для вихователя» з методичними порадами, перспективним та календарним плануванням (за тематичним принципом).
  • «Книги для батьків» - виданням просвітницького характеру, який сприятиме активній співпраці педагогів і батьків майбутніх першокласників.
  • Порталу програми «Впевнений старт».

Методисти й вихователі ДЗО відзначили значні переваги сучасного програмно-методичного комплексу в умовах освітньої реформи «Нова українська школа».

Усі учасники визначили, що «Впевнений старт» - це: «Мрія дошкільника», «До дитячого садочку йдемо з радістю», «Впевнена дитина - майбутнє України», «Впевнений старт єднає»; це професійна свобода вихователів, сучасність, розвиток творчої особистості, орієнтація на дитину, креативність, доступність, взаємодія та єдність: вихователь-батьки-діти, дієвий дитиноцентризм.

Робота в міні-групах, рольові ігри, мозкові штурми, обговорення ситуацій, цікаві вправи-руханки дали можливість майбутнім тренерам ближче познайомитись, краще засвоїти матеріал, створити доброзичливу атмосферу, бути завжди в доброму гуморі й піднесеному настрої.

Наприкінці тренерських занять науковці Олена Хартман і Оксана Корнєєва вручили учасникам сертифікати від лабораторії психології дошкільника Інституту психології імені Г. С. Костюка НАПН України та програмно-методичні комплекти «Впевнений старт».

Озброєні новими знаннями, педагоги націлені впроваджувати ідеї науковців у практику, проводити змістовні цікаві тренінги для своїх колег та готувати малят впевнено стартувати у майбутнє.

З фотоматеріалами заходу можна ознайомитися за посиланням

https://drive.google.com/drive/folders/1y-tD1Ikht6oVtf2Ej4-8grEsMNpcs-mu?usp=sharing

IMG 7246