Нехай панують лише оптимізм та позитив!

Газета привчає читача роздумувати про те,

чого він не знає, і знати те, що не розуміє.

В. О. Ключевський

«Якщо не буде вогника у Вас, Вам ніколи не запалити його в інших», ‒ зауважив колись В. Сухомлинський. Прекрасним доказом цієї істини є робота майстра, учителя російської мови, зарубіжної літератури Іверської загальноосвітньої школи Олександрівського району Козієвої Віталіни Вікторівни, яка 13 квітня 2017 року провела перше заняття навчального тренінгового курсу «Шкільний прес-клуб як засіб формування ключових компетентностей учнів». Лише позитивний настрій та оптимізм панували в 209 аудиторії на філологічному факультеті Донбаського державного педагогічного університету, де зібралися молоді керівники гуртків журналістики та всі, хто займається чи хоче започаткувати шкільні ЗМІ (усього 60 учасників, серед яких ‒ керівники шкільних газет, учителі, педагоги-організатори, бібліотекарі, учні, викладачі вишу та студенти). Перше заняття тренінгового курсу було присвячене створенню шкільної газети.

Із вітальним словом до учасників заходу звернулася методист відділу гуманітарної освіти Донецького облІППО Щербатюк Вікторія Станіславівна, яка розповіла цікаві факти про виникнення та історію розвитку шкільної газети й наголосила, що шкільна газета ‒ це не лише сучасний засіб виховання патріотизму, формування активної громадянської позиції, підвищення інтересу до навчання й до всього шкільного життя загалом, а й приємні години спілкування з друзями, спосіб виразити себе, своє бачення шкільного життя, об’єднати навколо себе творчих та ініціативних однодумців.

Про жанр тревологу в літературно-творчій діяльності сучасного юного журналіста розповів старший викладач кафедри історії, суспільно-гуманітарних дисциплін та методики їх викладання Донецького облІППО Ціко Ігор Григорович.

А далі були «цікавинки». Своє заняття Віталіна Вікторівна побудувала на презентації власного досвіду створення газети Іверської ЗОШ під інтригуючою назвою «Каструля». Газета існує з 2009 року і вже встигла завоювати не лише любов читачів Олександрівського району, а й призові місця на 10-му Відкритому фестивалі дитячих та молодіжних ЗМІ України на Донбасі (2012), обласному фестивалі-конкурсі шкільних газет «Юнкоровская маёвка» (2013), ХІІ Міжнародному фестивалі-конкурсі дитячо-юнацької журналістики «Прес-весна на Дніпрових схилах» (2014, 2015) тощо. Робота в газеті будується за прикладом кухні: є директор ресторану ‒ Козаєва В. В., шеф-повар, поварята, фотограф ‒ учні різних класів. Тому не випадково на заняття Віталіна Вікторівна взяла в помічники тих, хто «варить на кухні» цікаві новини, а саме: шеф-повара Гайтан Катерину (головний редактор, учениця 9 класу), кухарчуків Ричак Валерію (технічний редактор, учениця 9 класу) та Гіріч Ірину (фотограф, учениця 10 класу). Окрім презентації роботи над газетою, присутнім були запропоновані цікаві творчі завдання, що спонукали учасників до фантазування, роздумів, вигадки.

Процитуємо деякі відгуки учасників тренінгового заняття: «Дуже цікаве, корисне, актуальне для вчителів-словесників заняття. Вражена майстерністю вчителя, дітей, що дали змогу побачити систему глибокої та серйозної роботи журналістів сільської школи. Упевнена, що така робота вчителя та учнів допомагає у всіх аспектах досягти високих результатів. Молодці іверці!». «Велика подяка газеті «Каструля» за позитивний настрій, корисну інформацію, веселі завдання та за поради, які ми обов’язково використаємо у своїй діяльності» (Книжник Ганна, Полосікова Дар’я).

Дякуємо Козієвій Віталіні Вікторівні, Гіріч Ірині, Гайтан Катерині, Ричак Валерії за атмосферу творчості, доброзичливості, оптимізму та позитиву, яку їм вдалося створити на занятті! Бажаємо їм нових креативних ідей, успіхів у реалізації журналістських задумів. Щира подяка також ректору ДДПУ та деканату філологічного факультету ДДПУ за теплий прийом та гостинність.

До наступних зустрічей на заняттях навчального тренінгового курсу!

 Дивитись фоторепортаж...