Змагання знавців мови, історії та культури Еллади в Маріуполі

Нещодавно на базі Маріупольської спеціалізованої школи з поглибленим вивченням новогрецької мови № 46 відбулася XIX Всеукраїнська олімпіада школярів із новогрецької мови, історії Греції і греків України, грецької художньої творчості.

У заході взяли участь понад 500 дітей із Маріуполя, Києва, Одеси, Запоріжжя, Краматорська, Волновахи, Сартани, Старого Криму тощо. Організатором заходу виступила Федерація грецьких товариств України за фінансової підтримки Голови Благодійної організації «Фонд Бумбураса» Пантелеймона Бумбураса.

Організатори конкурсу поставили перед собою завдання відкрити нові імена, знайти обдарованих виконавців із метою їх подальшого розвитку та підтримки таланту й майстерності, зміцнити й заохотити дружні зв'язки дітей із різних регіонів України, ознайомити учасників конкурсу з самобутньою грецькою культурою.

Урочисте відкриття Олімпіади було яскравим і барвистим, включало в себе і клятву олімпійців, і танці, і пісні, і привітання гостей, серед яких були голова Федерації грецьких товариств України Олександра Проценко-Пичаджи, Генеральний консул Греції в Маріуполі Елені Георгопулу, координатор з питань освіти в Генеральному консульстві Греції в Маріуполі Хріса Тамисоглу, завідувач відділу гуманітарної освіти Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Світлана Гарна, начальник Департаменту освіти Маріупольської міськради Світлана Добровольська, проректор Маріупольського державного університету Олена Проценко.

Школярі змагалися в таких номінаціях: «Новогрецька мова», «Історія», «Вокал-колективи», «Читці» (новогрецька мова, румейский та урумський діалекти), «Поети», «Хореографія».

Оцінювало роботи і виступи учасників Олімпіади компетентне журі у складі викладачів Маріупольського державного університету, працівників культури й досвідчених викладачів із Греції.

Переможці отримали дипломи та грошові призи від Голови «Фонду Бумбураса» Пантелеймона Бумбураса і від Генерального консула Греції в Маріуполі Елені Георгопулу. Також усі учасники Олімпіади отримали свідоцтво та подарунок від Голови «Фонду Бумбураса» Пантелеймона Бумбураса.

На завершення свята всіх школярів чекала яскрава концертна програма, головними героями якої стали учасники творчих колективів селища Старий Крим.

Після закінчення заходу школярі ще довго розповідали один одному про плани на майбутнє, ділилися враженнями, обмінювалися адресами й обіцяли знову зустрітися під час Олімпіади – 2018!

Дивитись фоторепортаж...