Новини інституту

У межах методичної проблеми «Реалізація наскрізних змістових ліній на уроках української мови та літератури», яку поточного року відділ української мови та літератури Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти визначив провідною в діяльності філологів-україністів, 23 жовтня у форматі вебінару відбувся зональний семінар-практикум. Участь у заході взяли 102 педагоги.

22 жовтня відбулася віртуальна міжнародна конференція «Соціально-емоційне виховання: ключ до розвитку дитини», яку організовано в межах литовсько-українського проєкту «Стимулювання освітніх ініціатив у Новій українській школі: на шляху до змін у Східній Україні» До форуму долучилися близько 200 педагогічних працівників. Організатор конференції – литовський Центр дітей та молоді м. Вільнюса за фінансової підтримки фонду співпраці та підтримки демократії при Міністерстві закордонних справ Литви та Посольства Литви в Україні.

На Донеччині триває реалізація міжвідомчої регіональної програми «Екологічна просвіта та інформування для сталого розвитку Донеччини на 2020-2025 роки». Так, у її межах 20 та 22 жовтня у змішаному форматі (офлайн та онлайн) проведені семінари щодо впровадження у господарську діяльність моделей невиснажливого господарювання та екологічно дружніх технологій. Заходи відбувалися з дотриманням протиепідемічних вимог.

Школа молодого вчителя «Сучасний урок англійської мови: від А до Я», запланована для  вчителів  англійської мови, які мають стаж педагогічної діяльності до 5 років або тривалу перерву у викладанні предмета, має на меті допомоги молодим колегам реалізувати нові підходи щодо викладання англійської мови в умовах розбудови Нової української школи.

21 жовтня у вебпросторі відбувся методичний коворкінг «Розвиток ключових та предметних компетентностей через використання інтерактивних технологій» з досвіду роботи вчителів трудового навчання/технологій Селидове та Новогродівка для  методистів МК, РМК, ОТГ, керівників ПМК, учителів трудового навчання/технологій щодо реалізації «Навчальної програми для загальноосвітніх навчальних закладів для 5-9 класів» та з метою демонстрації сучасних способів обробки матеріалів при виготовленні об’єктів проєктно-технологічної діяльності.

Донецький молодіжний дебатний центр оголошує набір учасників на участь у тренінгу «Налагодження діалогів та трансформація конфліктів», що відбудеться 26-29 жовтня 2020 року в додатку Zoom. Метою тренінгу є підвищити рівень обізнаності 25 вчителів загальноосвітніх шкіл, викладачів вищих навчальних закладів Донецької та Луганської областей з питань трансформації конфліктів, протидії дискримінації, культури прав людини, а також інтеграція цих знань та навичок в навчальний процес.

20 жовтня у вебпросторі відбулася інструктивно-методична нарада щодо організації та проведення всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2021». У заході взяли участь 101 педагог.

20 жовтня 2020 року на базі комунального закладу «Маріупольський міський ліцей Маріупольської міської ради Донецької області» проведено міський етап Всеукраїнського турніру юних математиків. У змаганні взяли участь 4 команди закладів освіти з дотриманням епідемічних та санітарних заходів на період карантину та запобігання поширенню коронавірусу COVID-19.

Відбувся XI Всеукраїнський конкурс фахової майстерності для вчителів-україністів «Соняшник-учитель» - 2020, який мав на меті розширити обрії підготовки вчителів-україністів, можливість побачити себе в широкому професійному колі.

21 жовтня 2020 року в межах роботи Школи методиста-початківця відбувся узагальнювальний вебінар із теми «Методична служба. Трансформація 2020: нові завдання та функції ЦПРПП», метою якого було оновлення та систематизація знань методистів  щодо нових створених у процесі реформування освіти центрів професійного розвитку педагогічних працівників, їх завдань, функцій, можливостей, а також презентація працівниками МК їх напрацювань щодо впровадження інноваційних педагогічних технологій, сучасних інтернет- та ІКТ-технологій, хмарних технологій у роботу методичної служби, нових тенденцій освітніх проєктів, планування роботи з педагогічними кадрами, організації  проєктної діяльності на місцях тощо.

21 жовтня у вебпросторі відбувся майстер-клас Птиченко Тетяни Анатоліївни, учителя математики вищої категорії Маріупольської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 40 імені Миська Євгена Михайловича, лаурета обласного етапу фахового конкурсу «Учитель року-2016» у номінації «Математика».

21 жовтня для методистів МК, керівників МО, учителів-наставників та учнів-учасників обласної олімпіади з історії та правознавства відбулося заняття за темою «Організаційно-педагогічний супровід розкриття творчих та інтелектуальних здібностей учнів  під час підготовки до міських (районних) олімпіад з історії та правознавства».

Сторінка 1 із 114