Кадук Оксана Миколаївна
Завідувач
Нікітюк Катерина Валентинівна
Методист відділу
Кудрявець Денис Сергійович
Методист відділу
Вольвак Микола Олексійович
Методист відділу

 E-mail відділу:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Провідна тема відділу:

Технологічні підходи модернізації психолого-соціального супроводу, здоров’яжбереження та фізичної реабілітації в освітньому процесі

Головні питання діяльності відділу:

  • методичний та науково-практичний супровід створення безпечного освітнього простору;
  • розвиток психологічної культури та модифікація стереотипів й упереджень щодо психологізації освіти;
  • вдосконалення соціальних, здоров’язбережувальних компетентностей та популяризація фізичної активності учасників освітнього процесу;
  • розробка та впровадження технологій підтримки професійного зростання педагогічних працівників ЦПРПП та закладів освіти ТГ за відповідними напрямами.

Напрями діяльності відділу:

−  Підвищення кваліфікації фахівців психологічної служби закладів освіти (практичних психологів та соціальних педагогів).

−  Провайдинг фахівців психологічної служби в міжкурсовий період, сприяння їх особистісному та професійному зростанню.

−  Посилення психологічної складової курсів підвищення кваліфікації педагогічних працівників, удосконалення їх психологічної культури.

−  Психологічний супровід педагогів під час участі у конкурсах фахової майстерності.

−  Психологічний супровід впровадження освітніх інновацій в навчальних закладах.

−  Сприяння та проведення наукових досліджень з проблем соціально-психологічного супроводу навчально-виховного процесу, орієнтованих на їх практичне застосування.

−  Координація діяльності фахівців психологічної служби щодо соціально-психологічного супроводу дітей та їх сімей у конфліктний та постконфліктний період.

−  Створення науково-методичних посібників і забезпечення методичного супроводу діяльності фахівців психологічної служби закладів освіти.

−  Вивчення, узагальнення і розповсюдження кращого передового досвіду практичних психологів та соціальних педагогів, його популяризація.

−  Створення професійної мережевої взаємодії фахівців психологічної служби на засадах кластерного підходу.

−  Психологічний супровід впровадження програм щодо формування життєвих навичок, профілактики соціально-небезпечних явищ.

−  Співпраця та взаємодія з державними та громадськими організаціями щодо створення адаптивного і комфортного освітнього простору.

−  Популяризація психічного здоров’я в соціумі.


17 листопада 2022 року відбувся інструктивно-методичний семінар «Інтеграція зусиль засобів національно-патріотичного виховання та військово вишкілу учнівської молоді – запорука майбутнього надійного захисту України». Посилання https://drive.google.com/drive/folders/1xpf7GPwQb0GU4siXD_V9sY_1GZk8Q1sE?usp=share_link

Матеріали навчально-методичного семінару «Удосконалення педагогічної майстерності вчителів шляхом упровадження перспективного передового досвіду в процесі фізичного виховання під час дистанційного навчання» - 26.10.2022

 

Моніторингове  соціологічне дослідження щодо вивчення стану викладання предмету «Основи здоров’я» 

Дати проведення: 25.11 по 20.12.2020

До опитування залучаються керівники закладів освіти, учителі предмету «Основи здоров’я», учні 6 -х та 9- х класів шляхом анонімного заповнення анкет за посиланням:


Про проведення І, ІІ етапів Всеукраїнського конкурсу авторських програм практичних психологів і соціальних педагогів «Нові технології у новій школі» у номінації «Розвивальні програми» 2021-2022


Всеукраїнське моніторингове дослідження стану виконання у системі освіти законодавства щодо протидії торгівлі людьми

-  Google-форма для опитування керівників/заступників закладів освіти, або осіб, що відповідають за цей напрям. Код доступу: https://forms.gle/2vwx8YLsCTMwKgR17


Матеріали Конгресу освітян Донеччини-2018_Психологічний компас


Онлайн курс «Підготовка вчителів до розвитку життєстійкості / стресостійкості у дітей в освітніх навчальних закладах»

Курс створено спеціалістами Центру психічного здоров’я та психосоціального супроводу НаУКМА за фінансової підтримки ЮНІСЕФ та Європейської Комісії в рамках проекту «Комплексна психосоціальна підтримка та допомога найуразливішим групам населення поблизу лінії зіткнення».


Вивчення впровадження навчально-профілактичних програм


НАВЧАЛЬНО-ПРОФІЛАКТИЧНІ ПРОГРАМИ


Психологічна студія для методистів психологічної служби міст/районів


Матеріали

Методична робота