Новини інституту

25 вересня 2020 р. учасники XXVIII щорічної конференції Асоціації керівників закладів освіти «Відроджені гімназії України» відвідали Іллінівський опорний заклад загальної середньої освіти  Іллінівської сільської ради Костянтинівського району Донецької області, де був презентований досвід за темою «Громада і школа: трансформація освітнього середовища в Іллінівській ОТГ».

За підсумками ХХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 23 вересня 2020 року № 1167 стипендії Президента призначено 14 переможцям, з-поміж них – і Рищенко Анні, учениці 8 класу Краматорської української гімназії Краматорської міської ради Донецької області.

24 вересня учасники XXVIII конференції Асоціації керівників закладів освіти «Відроджені гімназії України» відвідали Слов’янську спеціальну школу № 23 Донецької обласної ради. Тут вони ознайомились зі специфікою роботи з незрячими дітьми, побачили типографію, що друкує літературу зі шрифтом Брайля, та комп’ютерне обладнання, яке пристосоване для дітей з вадами зору, творчі роботи вихованців.

З 20 жовтня по 20 грудня 2020 року вдруге пройде конкурс статей у найбільшій онлайн-енциклопедії українською мовою «Вікіпедія для школи». Мета проєкту — наповнити українську Вікіпедію якісними статтями, які мають великий запит серед учнів та пов'язані зі шкільною програмою. Цього року конкурс проходитиме в одинадцяти темах — «Англійська мова», «Всесвітня історія», «Географія», «Зарубіжна література», «Інформатика», «Історія України», «Математика», «Мистецтво», «Українська література», «Українська мова», «Фізика».

23 вересня учасники всеукраїнської конференції Асоціації керівників закладів освіти «Відроджені гімназії України» відвідали святиню Донецької області – Свято-Успенську Святогірську лавру. Гості Донеччини були в захваті від мальовничих місць монастиря, розташованому на високому крейдяному правому березі Сіверського Дінця, кілометрових печер, виду на Миколаївську церкву та Андріївську каплицю.

 

Західно-Фінляндський коледж спільно з польсько-українською фундацією «Інститут Міжнародної Академічної і Наукової Співпраці» (IIASC) запрошує до участі в програмі наукового онлайн-стажування «Особливості фінської системи освіти». Програма реалізується за підтримки мерії м. Гуйттінен у партнерстві з місцевими закладами освіти.

24 вересня за участі голови Донецької облдержадміністрації Павла Кириленка, його заступниці Юлії Костюніної, директорки департаменту освіти і науки Донецької ОДА Тетяни Сідашевої та голови Донецької обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України Тетяни Заморської в місті Краматорську відбулося обласне святкування Всеукраїнського Дня дошкілля.

У 2020 році Донеччині випала чудова можливість представити інноваційний педагогічний досвід передових закладів освіти області на XХVIII щорічній всеукраїнській конференції Асоціації керівників закладів освіти «Відроджені гімназії України», яка проходить протягом 21–26 вересня у м.м. Краматорську, Бахмуті, Святогірську, Слов’янську та Іллінівській ОТГ. Тема цьогорічної конференції – «Інноваційний менеджмент як необхідна умова розбудови внутрішньої системи забезпечення якості освіти».

Про перебіг урочистого відкриття та зустріч гостей конференції з різних областей України – у відеосюжеті: https://youtu.be/RO2GVB9r3b4

23 вересня 2020 року розпочала роботу обласна авторська творча майстерня вчителя зарубіжної літератури Костянтинівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів № 8 Костянтинівської міської ради Тетяни Гатеж з теми «Візуалізація навчальної інформації як засіб підвищення якості викладання мови та літератури».

23 вересня 2020 року в онлайн-просторі відбувся ІІ зональний семінар-практикум «Реалізація наскрізних змістових ліній на уроках української мови та літератури. Здоров’я і безпека». Його учасниками стали близько 100 педагогів: відповідальних за викладання предмета методистів міських (районних/ОТГ) служб, керівників предметно-методичних комісій, учителів української мови та літератури.

Школа молодого вчителя «Сучасний урок англійської мови: від А до Я», запланована для вчителів англійської мови, які мають стаж педагогічної діяльності до 5 років або тривалу перерву у викладанні предмета, має на меті допомоги молодим колегам реалізувати нові підходи щодо викладання англійської мови  в умовах розбудови Нової української школи.

23 вересня 2020 року відбувся оnline-університет «Безпека в освітньому середовищі» для вчителів основ здоров'я та громадськості. У заході взяли участь 49 учасників. У ході роботи Сергій Варава, методист з безпеки життєдіяльності обласного методичного кабінету ОБЖ населення НМЦ ЦЗ БЖД Донецької області, обґрунтував аспекти реалізації цивільного захисту в контексті нової української школи. Спірке Олена, методистка відділу СПСРО Донецького ОБЛІППО, ознайомила учасників з актуальною темою сьогодення «Освіта у галузі здоров’я, безпеки і соціальної інтеграції».

Сторінка 1 із 111