Цифрове освітнє середовище як ресурс до подолання освітніх втрат

Захід: від 1 липня до 30 серпня
Категорія:
Інші заходи
Дата
1 липня - 30 серпня
2402111

Світ стає дедалі мобільнішим, освіта — дедалі більш індивідуалізованою та гнучкою; отже, щодня виникають нові й нові причини для того, щоб певні діти певний час навчалися дистанційно.

Вимушене дистанційне навчання стало викликом для всіх учасників освітнього процесу: вчителів, учнів та батьків.

Організувати якісне навчання з використанням цифрових технологій, надихати й мотивувати учнів, давати раду технічним проблемам це постійні виклики сучасної української освіти.

Дистанційна форма навчання передбачає доступ до інтернету, технічне забезпечення (комп’ютер, планшет, смартфон тощо) в усіх учасників освітнього процесу, володіння технологіями дистанційного навчання.

Відповідно до Меморандуму про співпрацю між громадською організацією ГО «КРУ-ЮФК» та Донецьким обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти, в області впроваджуються проєкт : № CBPF-UKR-23-S-NGO-24888 «Міжсекторальна підтримка людей, які постраждали внаслідок бойових дій у південних та східних областях України» згідно партнерської угоди з Гуманітарним фондом для України.

В межах проєкту впродовж липня 2024 року для освітян області пропонується безкоштовне онлайн навчання за освітньою програмою «Цифрове освітнє середовище як ресурс до подолання освітніх втрат».

Освітня програма складається з таких тем: «Засоби дистанційної комунікації педагогів: технічні та практичні аспекти»; «Основи кібергігієни учасників освітнього процесу»; «Освітні втрати та освітні розриви: спільне відмінне»; «Визначення та надолуження освітніх втрат здобувачів освіти»; «Психолого-педагогічний супровід дистанційного навчання дітей різного віку: психологія віртуальної комунікації»; «Організації психосоціальної підтримки учасників освітнього процесу із застосуванням цифрових технологій».

Ця освітня програма має на меті розвинути у педагогів необхідні навички та знання для успішного викладання через віртуальні платформи. Вона спрямована на оволодіння педагогами методиками використання онлайн-інструментів, формування стратегій для ефективної комунікації та управління дистанційним навчанням, а також на вивчення психологічних аспектів, що враховують психологічний комфорт учнів, міжособистісні взаємодії та мотивацію до навчання на відстані.

Під управлінням iCagenda