06 травня 2023 року під гаслом «Ми подолаємо тебе, враже, рідним словом!» за підтримки та на базі Освітнього хабу «Донеччина» в м. Києві освітньою локацією Лиманської ТГ проведений «Мовний дивограй».

zOVfbej

До участі у заході доєднались учні Лиманської територіальної громади та їхні батьки, які об’єдналися у дві команди «Соняшник» та «Калинка». Спікерки – директорка Новоселівського НВК Оксана ЄФИМЕНКО, педагог-організатор Новоселівського НВК Ксенія ДУБИНА, учителька української мови та зарубіжної літератури Ярівської ЗОШ Тетяна МАРТИНЕНКО – у цікавій формі провели захід, присвячений рідній українській мові.

Команди у складі учнів і батьків на етапі знайомства дізналися, як вітаються люди різних країн, пограли в асоціації «Якою ми знаємо рідну мову», подарували один одному «Абетку побажань», скориставшись літерами української абетки, провели пошукове дослідження «Знайди імена у словах» та спробували написати своє ім’я лівою та правою руками. Зацікавленість також викликали змагання у читанні найдовшої скоромовки українською мовою, яка  ввібрала у себе понад 70 українських скоромовок і складається з 724 слів!

qImTrKP

Скарбом української мови є фразеологізми. Під час гри «Показуха» учасники команд обирали фразеологізми та за допомогою жестів передавали їхній зміст. Гра «Спіймай правильне слово» дозволила повторили всі частини мови, «Мовне асорті» допомогло в ігровій формі повторити морфологію, лексику та фонетику. Гра «Вгадай мелодію» дала можливість командам не тільки згадати назву української пісні, а й разом співати. Результатом мовно-математичного диктанту стало гасло: «УКРАЇНА ПЕРЕМОЖЕ!».

Завершився захід караоке у спільному колі. Усі учасники виконали пісню «Квітуча Україна».

PPiogme