30 березня 2023 року в дистанційному форматі відбулася презентаційна сесія «Постаті українського державотворення у виховному процесі». Учасниками семінару стали 96 освітян області, відповідальних за організацію виховної роботи на місцях.

fpik4BJ

Модераторка заходу: Золотар Олена – методистка відділу національного виховання, позашкільної та громадянсько-історичної освіти Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.

У ході презентаційної сесії розглядалося питання участі Міхновського М. І., Скоропадського П. П. у становленні Української державності, було окреслене виховне значення проведення аналогій із сучасністю, збереження історичної пам’яті, утвердження у свідомості молоді тривалості державності державних традицій, забезпечення обізнаності учнівської молоді щодо державотворців. Протягом заходу акцентовано на особливостях підготовки та проведення заходів, присвячених ювілею українських державотворців, формах відзначеннях у дистанційному форматі. На цих питаннях зосередив увагу у своєму виступі «Виховний вплив відзначення ювілеїв українських державотворців» Дубяга Андрій, завідувач відділу національного виховання, позашкільної та громадянсько-історичної освіти Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти. 

92zLLnU

Рибалка Людмила, керівниця гуртка Комунального позашкільного навчального закладу «Донецька обласна Мала академія наук учнівської молоді», у своєму виступі «Відзначення та вшанування пам’ятних дат і ювілеїв як засіб збереження національної пам’яті Українського народу» познайомила учасників із нормативно-правовою базою щодо відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2022-2023 роках, зробила акцент на оцінці М. Міхновським становища українського народу під владою Російської імперії, відновленні незалежної Української держави як єдино можливого шляху покращення становища українського народу. Для різних вікових категорій учнівської молоді спікерка запропонувала форми та методи проведення заходів, пов’язаних із відзначенням ювілейних дат українських державотворців, порекомендувала медійний контент.

0t5FVaf

З матеріалами заходу можна познайомитися за покликанням  https://drive.google.com/drive/u/0/folders/1SvoZ_1qt3wmW2bRfLqBHP4JuUbGOz4gT

Фотоальбом.