21 вересня 2023 року в дистанційному форматі відбулася презентаційна сесія «Виховні наративи Дня захисників і захисниць України». Учасниками заходу стали понад 120 освітян області, відповідальних за організацію виховної роботи на місцях.

Модераторка заходу – Золотар Олена, методистка відділу національного виховання, позашкільної та громадянсько-історичної освіти Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.

У ході презентаційної сесії розглядалося питання святкування Дня захисників і захисниць України як потужного базису національно-патріотичного виховання. Протягом роботи акцентовано увагу на особливостях відзначення зазначеної дати в 2023 році, окреслено ключові моменти підготовки та проведення виховних заходів у закладах освіти, визначено наративи та фактори, які необхідно врахувати. На цих моментах зосередив увагу у своєму виступі Дубяга Андрій, завідувач відділу національного виховання, позашкільної та громадянсько-історичної освіти Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.

Форми та методи проведення заходів з учнівською молоддю до зазначеної дати висвітлила Білоконь Олена, методистка відділу національного виховання, позашкільної та громадянсько-історичної освіти Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти. У своєму виступі спікерка запропонувала учасникам медійний контент для практичного використання під час проведення заходів до Дня захисників і захисниць України, презентувала віртуальні музеї.

Практичним досвідом проведення заходів у дистанційному форматі, сучасними формами та методами їхнього проведення з учасниками поділилися:

  • Реуцька Тетяна, учитель історії Білозерської загальноосвітньої школи I-III ступенів №13 Білозерської міської ради Донецької області («Дослідницький проєкт з використанням Google-maps «Нова війна-нові герої» до Дня захисників і захисниць України»);
  • Березовська Людмила, методистка відділу екології та природоохоронної роботи Донецького обласного еколого-натуралістичного центру («Форми та методи проведення заходів до пам’ятних дат та визначних подій, зокрема відзначення Дня захисників і захисниць України»);
  • Линник Наталя, заступниця директора з ВР Добропільського навчально-виховного комплексу «Гімназія-загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1» Добропільської міської ради Донецької області («Спеціальний випуск новин до Дня захисників і захисниць України 2023 (презентація відео)»).

По завершенню заходу учасники отримали матеріали, які стануть у пригоді під час підготовки та проведення заходів, присвячених Дню захисників і захисниць України.

З матеріалами заходу можна познайомитися за покликанням

 https://drive.google.com/drive/folders/1CBjpcDgEUaQnwTNEINH1nNGnKyUjvcY9?usp=sharing