22-23 травня 2023 року на базі Освітнього хабу «Донеччина» (м. Київ) Центром національно-патріотичного виховання «Незламність» проведено тренінг за авторською тренінговою програмою «Національно-патріотичне виховання на деокупованих територіях» (автори: Дубяга Андрій – завідувач відділу національного виховання, позашкільної та громадянсько-історичної освіти ДонОблІППО, Золотар Олена – методистка відділу національного виховання, позашкільної та громадянсько-історичної освіти ДонОблІППО). Учасниками тренінгу стали 19 педагогів Селидівської, Соледарської, Вугледарської, Мирноградської, Великоновосілківської, Лиманської, Краматорської, Мар`їнської, Маріупольської ТГ Донецької області.

20230523 110602 1

Перед авторами й організаторами тренінгу стояло завдання надати можливість освітянам оволодіти практичними навичками організації та здійснення виховної роботи з учнівською та батьківською спільнотою на деокупованих територіях.

У ході тренінгу в інтерактивній формі учасники опрацювали 4 блоки: «Інформаційна гігієна», «Мінна безпека», «Міжнародне гуманітарне право», «Національно-патріотичне виховання».

20230523 110752 1

Блок «Інформаційна гігієна» був спрямований на подолання таких викликів: виховання покоління українців з набутими навичками інформаційної гігієни, покоління з «імунітетом до маніпуляцій»; сприяння набуттю позитивних навичок поводження з інформацією та формування інформаційних шаблонів; навчити молоде покоління розпізнавати маніпуляції.

Блок «Мінна безпека» спрямований на розв’язання наступних завдань: максимальне поширення набутих знань і навичок за принципом: «Знаю сам – передаю іншому», набуття навичок безпечної поведінки, ознайомлення населення з небезпекою вибухонебезпечних предметів.

Вправи блоку «Гуманітарне право» озброїли учасників знаннями та навичками з формування моделей безпечної поведінки на основі міжнародного гуманітарного права, оволодіння навичками розрізняти правомірні дії та військові злочини щодо мирного населення, зокрема дітей, у тому числі під час окупації, навчання молоді диференціювати законні та незаконні цілі у війні.

20230523 103828 1

Усвідомлення значення вчинків людей, що ґрунтуються на патріотизмі; усвідомлення, що патріотизм є цінністю, яка має стати базовою для українського народу, є позитивною рисою, яка не має ґрунтуватись на негативних аспектах; усвідомлення відсутності унікальності та самодостатності окремих регіонів країни, демонстрація потужних зв`язків між ними; засвоєння навичок непрямих виховних впливів на молодь; усвідомлення важливості активного громадянства – саме на це були спрямовані вправи, запропоновані у блоці «Національно-патріотичне виховання».

20230522 162752 1

«Мінімум теорії, максимум практики!» Саме такі слова стали гаслом проведеного тренінгу.

Дякуємо всім учасникам за активність під час тренінгу та теплу атмосферу!

Фотоальбом.