28.03.2024 року стартувала друга сесія Дня директора в ІППО «Актуально про діяльність керівника ЗЗСО», яка зібрала понад 240 учасників. Захід було організовано для управлінців Авдіївської, Андріївської, Бахмутської, Білозерської, Великоновосілківської, Волноваської, Вугледарської, Гродівської, Добропільської, Дружківської, Званівської, Іллінівської, Кальчицької, Комарської, Костянтинівської, Краматорської, Криворізької, Курахівської, Лиманської, Мар’їнської, Мангушської, Маріупольської, Миколаївської, Мирненської, Мирноградської, Нікольської, Новогродівської, Новодонецької, Святогірської територіальних громад та спеціальних закладів загальної середньої освіти Донецької обласної ради.

Спікерами заходу були висвітлені питання про організацію індивідуальної форми навчання, антикорупційну діяльність у закладах освіти, збереження здоров’я учасників освітнього процесу в умовах довготривалої дистанції та Рамку фінансових компетентностей дітей та молоді України.

Модератором зустрічі виступила в. о. завідувача відділу менеджменту загальної середньої освіти Донецького облІППО Тамара Фільчакова.

Тетяна Колган, проректор з навчальної роботи та економічних питань, розкрила особливості запровадження екстернатної та сімейної форм здобуття освіти відповідно до Положення про індивідуальну форму здобуття повної загальної середньої освіти, затвердженого наказом МОН України від 12.01.2016 №8, надала рекомендації щодо укладання локальних документів для організації таких форм навчання, висвітлила типові ситуації, що можуть слугувати підставою для переведення учнів на сімейну освіту або екстернат.

Завідувач відділу сталого розвитку громад та організації роботи освітніх хабів Донецького облІППО Олександр Батюков висвітлив питання антикорупційної діяльності в закладах освіти, правові та організаційні засади функціонування якої визначають Закон України від 14 жовтня 2014 року № 1700-VII «Про запобігання корупції» та наказ Національного агентства з питань запобігання корупції від 26.04.2021 № 240/21 «Про встановлення обов’язкових вимог до мінімальної штатної чисельності уповноваженого підрозділу з питань запобігання та виявлення корупції в державних органах». Окрім того, Олександр Геннадійович звернув увагу учасників на ключові аспекти Порядку вилучення з відкритого доступу декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого наказом Національним агентством з питань запобігання корупції від 12.10.2023 № 221/23.

Вадим Абизов, завідувач кафедри управління та адміністрування Донецького облІППО, ознайомив керівників із Рамкою фінансових компетентностей дітей та молоді України, що була затверджена наказом МОН України від 17.01.2024 року № 51. У Рамці визначено набір знань, умінь і навичок, якими мають володіти школярі в дорослому житті у сфері управління особистими фінансами та споживання фінансових послуг. Володіння фінансовою компетентністю дасть змогу школярам у майбутньому ухвалювати відповідальні фінансові рішення, а заклади освіти, приватні організації та громадяни, які популяризують навчання фінансової грамотності, зможуть за допомогою Рамки сприяти цьому розумінню.

Доцент кафедри управління та адміністрування Донецького облІППО Яна Бобилева, охарактеризувавши ознаки проблем психічного здоров’я, надала рекомендації керівникам щодо відновлення ментального здоров’я, організації відповідних умов праці, які мінімізують професійне вигорання працівників і сприяють їхньому емоційному відновленню.

Прослухавши виступи всіх спікерів, учасники зареєструвалися на управлінські практикуми для поглибленого вивчення запропонованих тем.

Матеріали спікерів можна переглянути на сторінці відділу менеджменту загальної середньої освіти:

https://ippo.dn.ua/struktura/kafedra-upravlinnia-ta-administruvannia/viddil-menedzhmentu-zahalnoi-serednoi-osvity

За інформацією відділу менеджменту загальної середньої освіти.