21 лютого 2024 року в дистанційному форматі відділом мовно-літературної та мистецької освіти проведено ІХ обласний фестиваль етнічних та національних мов і культур «Мови різні душа одна». Захід приурочено до Міжнародного дня рідної мови.

Емблема

Уже дев’ятий рік поспіль у фестивалі беруть активну участь колективи закладів загальної середньої освіти, заклади позашкільної освіти всіх типів та форм власності, представники громадськості – національні та етнічні спільноти народів, що проживають на території Донеччини. Щоразу фестиваль відкриває нові таланти, об’єднує творчих людей, залюблених у свою мову, культуру, звичаї та традиції.

На фестивалі були представлені такі етноси, як український, грецький, польський, вірменський, німецький, азербайджанський, грузинський, єврейський, турецький, іспанський, італійський, татарський, молдавський, хорватський.

Через військову агресію росії проти України фестиваль вкотре відбувався дистанційно. Творчі колективи, майстри національної кулінарії та декоративно-ужиткового мистецтва разом зі своїми педагогами презентували членам оргкомітету відеозаписи виступів концертної програми та майстер-класів. За результатами відбіркового етапу до фіналу фестивалю були допущені записи найкращих учасників та колективів у таких номінаціях: «Концертна програма»; «Майстер-клас з образотворчого або декоративно-ужиткового мистецтва»; «Етносмак: шедеври національної кулінарії»; «Історія мого роду».

Переможців Фестивалю в кожній номінації нагороджено дипломами.

«Мова вмирає, коли наступне покоління втрачає розуміння значення слів», – говорив Василь Голобородько. Учасники фестивалю довели, що вони не байдужі до рідної мови, рідного  краю, його традицій, які передаються з покоління в покоління. Тож нехай рідне слово завжди звучить у кожному серці!

Чекаємо на нові зустрічі!

Переглянути кращі номери концертної програми, майстер-класи, розповіді про родовід, а також завантажити дипломи переможців (після 10 березня 2024 року) можна за покликанням:

https://viddilgum.wixsite.com/viddilgum/festival