З 25 по 29 березня 2024 року в гостинному м. Рівне відбувся IV етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови та літератури, який об’єднав в одну велику родину філологічну еліту, знавців рідного слова.

Наша команда вчергове виборола перемогу, підтвердивши високий рівень підготовки та довівши, що на Донеччині говорять українською, плекають рідне слово. П’ять учнів та учениць області здобули три дипломи ІІ ступеня, один диплом ІІІ ступеня та приз за оригінальність літературознавчого мислення.

Щиро вітаємо переможців та їх наставників!

Дипломом ІІ ступеня нагороджена Ангеліна Осіпцова, учениця 8 класу Селидівської загальноосвітньої гімназії Селидівської міської ради Донецької області (учителька Олена Косолап).

Дипломом ІІ ступеня нагороджений Ілля Гусєв, учень 9 класу Новогродівського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №10 імені Т. Шевченка (учителька Ольга Рибакова).

Дипломом ІІ ступеня нагороджений Захар Талаш, учень 9 класу загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №9 Покровської міської ради Донецької області  (учителька Галина Кіра).

Дипломом ІІІ ступеня нагороджений Артем Олійник, учень 11 класу Добропільського навчально-виховного комплексу «Спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №4 з поглибленим вивченням окремих предметів – дошкільний навчальний заклад» Добропільської міської ради Донецької області  (учителька Марина Колядіна).

Дипломом учасниці, а також спеціальним призом за оригінальність літературознавчого мислення нагороджена Дар’я Крячко, учениця 10 класу Навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» Костянтинівської міської ради Донецької області (учителька Світлана Курелюк).

Рівненщина подарувала нашій команді незабутні враження від перебування в поліському краї – бурштиновій столиці. Діти відвідали музей бурштину, побували в Острозькій академії – престижному університеті України, були в ролі майстрів із соломоплетіння та виготовили пташку-оберіг.

Олімпіада з української мови та літератури – це незабутні емоції й гордість за наших дітей та їхніх учителів; це свято цілої команди, яка доклала зусиль до сьогоднішнього успіху.

Щиро дякуємо Світлані Чурак, учительці Навчально-виховного комплексу №1 Покровської міської ради Донецької області, керівнику команди, яка кілька років поспіль огортає учнів та учениць турботою. Разом із тим Світлана Миколаївна завжди готова надати допомогу з предмета, коли діти готуються до чергового випробування.

Низький уклін дружній команді педагогів, які працювали з переможцями на відбірково-тренувальних зборах. І окремо наша вдячність членкині цієї команди Раїсі Бурлаці, учительці Краматорського закладу загальної середньої освіти №12 ім. Степана Чубенка Краматорської міської ради Донецької області, яка кілька років поспіль представляє Донеччину в журі ІV етапу олімпіади.

Також вітаємо з вагомою перемогою центри професійного розвитку відповідних громад, а також батьків учнів та учениць!

Враження учасників команди нехай надихають вас на здобуття нових висот.

Осіпцова Ангеліна:

«Я вперше на такому грандіозному заході. На відкритті олімпіади мене вразили слова голови журі про те, що головне – не стати переможцем серед конкурентів, а позмагатися саме із собою. Я рада, що я тут, що поряд така крута команда».

Олійник Артем:

«Шкода, що це була остання моя участь в олімпіаді. Без сумніву, усе: і поразка тогоріч, і перемога – запам’ятаються назавжди. Олімпіадний рух у мене асоціюється з драйвом, позитивним вайбом і надзвичайно щирою атмосферою. Бажаю нашій команді й надалі тримати високу планку й гідно представляти Донеччину на мовно-літературному фронті. Бувай, олімпіадо, я сумуватиму».

Дарина Крячко:

«Олімпіада загартувала мене, сприяла усвідомленню необхідності вдосконалення знань і навичок. А також я познайомилася з надзвичайними людьми – моїми новими друзями. Мені трішки не вистачило балів для перемоги, але реванш буде».

Свято моволюбців добігло кінця, але радість від зустрічі з однодумцями, хвилини спілкування в колі нових друзів і можливість довести самому собі, що немає меж досконалості, надихатимуть на нові досягнення.

За інформацією відділу мовно-літературної та мистецької освіти