16 листопада 2022 року фахівці Ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти провели четверте заняття онлайн-студії «Освіта для всіх: практика інклюзії». На цьому занятті розглянули тему «Підтримка в освітньому процесі дітей з особливими освітніми потребами в умовах воєнного стану. Вплив дистанційного навчання на емоційно-вольову сферу». До роботи долучилися близько 100 педагогів.

B212Z6u

В умовах сьогодення освітній процес здебільшого проходить у дистанційному форматі. Попри численні переваги, вагомим недоліком онлайн-навчання є відсутність повноцінної комунікації з однолітками, що може негативно впливати на психологічний стан дитини, успішність, взаємовідносини в сім’ї. Тож під час заняття увагу було приділено таким питанням:

  • Яке місце посідають емоції в житті кожної людини?
  • Як дистанційне навчання впливає на психоемоційний стан дітей?
  • Що традиційно мотивує дитину до навчання та яка мотивація переважає при дистанційному форматі навчання?
  • Як забезпечити емоційний комфорт та безпеку дітей в онлайн-просторі?

ixQpxj4

Інформаційно-методичний блок підготували завідувачка Ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти ДонОблІППО Аліна Коваль і методистки Галина Скворцова й Анжеліка Мельникова.

Учасники заходу отримали корисну інформацію та практичні поради щодо встановлення психологічного контакту з дітьми, безпеки дітей в мережі, які стануть корисними під час планування й організації роботи. Пам’ятаємо, що інтернет − це найбагатша у світі бібліотека знань, розваг, спілкування та інших корисних речей. І задача дорослих − навчити дитину правильно користуватися цим невичерпним джерелом інформації.

Покликання: