Кожен, хто перестає вчитися, старіє, –

не важливо, у 20 чи 80 років, –

а будь-хто інший, хто продовжує вчитися,

залишається молодим.

Генрі Форд

17 листопада 2022 року відділом мовно-літературної освіти Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти в дистанційному форматі було проведено друге заняття методичного параду «Навчаємо здобувачів освіти ефективно: викладання іноземних мов в умовах НУШ» для консультантів центрів професійного розвитку, керівників методичних об’єднань учителів іноземних мов, педагогів області. Модераторка – Марина Мочикіна, методистка відділу мовно-літературної освіти Донецького облІППО. До роботи долучилися понад 100 фахівців.

Тема другого заняття – «Учитель нового покоління або Як зацікавити учнів НУШ до вивчення іноземних мов», мета якого – презентувати передовий досвід учителів-практиків щодо мотивації учнів Нової української школи до вивчення іноземних мов за допомогою засобів інтеркультурної комунікації, інтерактивних технологій, ігрових методів навчання, сучасних онлайн-застосунків.

p8hE77n

Під час сесії учасники мали змогу ознайомитися з різноманітними технологіями, онлайн-сервісами та інструментами для підвищення мотивації учнів до вивчення іноземних мов, цікавими ресурсами для проведення уроків як у дистанційному, так і в очному форматі; отримали рекомендації та корисні поради.

Учителі-практики презентували корисні інструменти для урізноманітнення подачі навчального матеріалу, афішували свої авторські наробки, поділилися секретами власного самовдосконалення:

  • «Учитель нового покоління або Як зацікавити учнів НУШ до вивчення іноземних мов» (Людмила Свирид, Білозерська ТГ);
  • «Формування позитивної мотивації до навчання іноземної мови за допомогою гри» Марина Стеблянко, Краматорська ТГ);
  • «Використання застосунку Mentimeter на онлайн- та офлайн- уроках» (Тетяна Дятлова, Торецька ТГ);

Учасники заходу жваво обговорювали отриману інформацію, брали участь в інтерактивних завданнях, занотовували рекомендації спікерок, ділилися власним досвідом використання цікавих інтернет-ресурсів як мотивації учнів до вивчення іноземних мов.

Педагоги виявили бажання продовжувати зустрічі у форматі методичного параду і ділитися корисними порадами, адже мудрий – той, хто знає потрібне. Розширюємо методичні та педагогічні знання та уміння разом!

Відеозапис параду та матеріали спікерок можна переглянути за покликанням – https://drive.google.com/drive/folders/1Vylzb2Ek55XHKff9_lcGNJrA17zgRhw4?usp=sharing.

Фотоматеріали.