Предметні олімпіади – це особливе випробування, яке не просто тестує знання учнів, а й гартує їхню зібраність та самостійність. 

21 січня 2023 року, напередодні Дня Соборності України, відбувся ІІІ обласний етап Всеукраїнських учнівських олімпіад з історії та астрономії. Мабуть, символічно, що саме напередодні такого знакового свята для нашої країни  набирає обертів обласний етап олімпіад, який триватиме до 12 лютого.

siYSgeI

Урочисте відкриття олімпіади з історії  почалося з відео про нашу незламну, квітучу і незламну Україну. Учасників та учасниць змагань привітали голова оргкомітету олімпіади, головний спеціаліст відділу нормативності та якості дошкільної, загальної середньої освіти департаменту освіти і науки ОДА Наталія Рясна, проректор з науково-педагогічної роботи Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, кандидат педагогічних наук, доцент Галина Ломакіна, голова журі, доцент кафедри суспільно-гуманітарної та медійної освіти Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, доктор історичних наук, доцент Ольга Лаврут.

H4WAvNH

ІІІ (обласний) етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з історії відбувався в дистанційному форматі на платформі Olymp, до якої доєдналося 87 учнів та учениць. Олімпіадні випробування передбачали п’ять видів завдань у вигляді тестування та завдань з відкритою формою відповіді.

zC3G59E

Доєднатися до ІІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з астрономії, який відбувся 21 січня 2023 року, змогли 6 запрошених здобувачів освіти 10-11 класів із 6 територіальних громад Донецької області: Дружківської, Костянтинівської, Краматорської, Мар’їнської, Мирноградської, Слов’янської. Олімпіадні астрономічні завдання належать до розряду відкритих пізнавальних проблем, вирішення яких може бути здійснено різними способами. Принципово важливим є накопичення учнями позитивного досвіду розв’язання олімпіадних завдань. Саме тому олімпіада з астрономії є важливим випробуванням для учнів, які мають повагу до предмету фізики і астрономії, до власного навчання, яке веде їх до реального впізнання світу в цілому. Адже астрономія – це наука про Всесвіт.

vhtpjQL

Журі олімпіад, до складу якого увійшли науковці, учителі-практики, Заслужені вчителі України, методисти, буде здійснювати перевірку робіт. Ми чекаємо результатів та бажаємо учасникам перемоги!

22 січня 2023 року зустрінуться юні знавці екології, які захищатимуть власні екологічні проєкти. Саме це передбачає ІІ тур олімпіади з екології.