17 травня 2023 року в Освітньому хабі «Донеччина» відбулася культурно-мистецька акція «Вишиваю собі оберіг». Учасниками заходу стали 15 педагогів, учнів, батьків з Лиманської та Великоновосілківської територіальних громад Донецької області. Захід був організований і проведений спільно з освітньою локацією Лиманської ТГ.

 вишиванка 1

Метою заходу була популяризація символу українського народу – вишиванки, виховання поваги до нього з дитинства, розширення уявлення про вишиванку як вид мистецтва, про її значення у житті українців; виховання почуття національної гордості; розвиток естетичного смаку; навчання азам вишивки.

вишиванка 5

До початку заходу учасники могли ознайомитися з виставкою, де були представлені зразки вишитих виробів, національні головні убори, прикраси. Особливу вагу привернули роботи Трохименко Олени Вікторівни, заступниці директора з НВР, учительки хімії Лиманської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2, для якої вишивання вже давно є улюбленим хобі.

вишиванка 4

Протягом заходу всі присутні познайомилися з історією появи цього свята в Україні, особливостями вишивки різних регіонів країни, значенням символів, які використовуються у вишивці. Демонстрація відео «Чарівна краса вишивки» допомогла педагогам, учням і батькам у нестандартній формі перевірити свої знання про вишиванку.

З особливостями вишивки Донеччини присутні познайомилися безпосередньо під час майстер-класу, проведеного Трохименко Оленою Вікторівною. Майстриня навчила вишивати троянду – символ вишивки нашого регіону.

Тепла святкова атмосфера, що панувала на заході, сприяла творчій праці. Результатом проведення культурно-мистецької акції стали вироби учасників, які залишаться їм на згадку.

вишиванка 2

Дякуємо всім, хто знайшов можливість відвідати захід і створити неповторну атмосферу свята!

Усі дотичні до роботи Освітнього хабу «Донеччина» висловлюють подяку представникам освітньої локації Лиманської ТГ за допомогу в організації та проведенні культурно-мистецької акції.

Фотоальбом.