20.09.2023 року відбувся вебсемінар для консультантів ЦПРПП, керівників МО, учителів математики Нової української школи на тему «Навчання математики через дослідження», до якого долучилося 116 освітян області. Семінар було спрямовано на розгляд нового підходу до викладання математики, який орієнтовано на дослідницьку діяльність та розвиток дослідницької компетентності учнів.

Присутніх привітала Лариса Останкова, завідувачка кафедри природничо-математичних дисциплін та методики їх викладання Донецького облІППО.

На заході були розглянуті значення та переваги використання дослідницького підходу у викладанні математики, основні етапи дослідницької діяльності на уроках математики, зокрема формулювання проблеми, збір та аналіз даних, висновки та подальші дії. Цей підхід допомагає стимулювати інтерес до математики та розвивати критичне мислення.

Модераторки заходу – Ірина Волошина та Світлана Воробйова –ознайомили з організацією дослідницької діяльності на уроках математики, наголосили, що дослідницька робота відіграє ключову роль у сучасному освітньому процесі, адже вона сприяє активній участі учнів у навчанні й розвитку життєво важливих навичок.

Учасники семінару отримали можливість ознайомитися з прикладами дослідницьких завдань, які можна впроваджувати на різних етапах уроку математики. Олена Докукіна, учитель математики Білицького комунального закладу загальної середньої освіти І-ІІ ступенів №8 Добропільської міської ради, наголосила, що такі завдання допомагають учням розвивати навички самостійного дослідження та аналізу.

Один із центральних аспектів семінару – це формування дослідницької компетентності учнів засобами програми «Tinkercad», яку представила Юлія Красиля, учитель математики загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №6 Дружківської міської ради.

Семінар «Навчання математики через дослідження» був цікавою та пізнавальною подією, яка дозволила учасникам розширити свій професійний горизонт та отримати інноваційні ідеї для навчання математики. Ми вдячні всім викладачам та спікерам, які долучилися до цього заходу, а також учасникам за їхню активну участь та інтерес до теми дослідницького навчання.

З матеріалами заходу можна ознайомитися за посиланням: http://surl.li/lhved