24 травня 2023 року на базі Освітнього хабу «Донеччина» відбулось онлайн-заняття «Плекаємо сили життя в умовах змін: захист, зміцнення та підтримка ментального здоров’я» для психологів і педагогів закладів освіти Донецької області. Учасниками заходу стали 23 фахівці області. Спікер – Катерина Нікітюк, методист відділу розвитку особистості Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.

3

Заклад освіти, поряд із родиною, є тренувальним майданчиком, на якому діти здобувають досвід і напрацьовують навички турботи про власне здоров’я. Варто зауважити, що без турботи про безпеку й психічне здоров’я педагогів та всього персоналу неможлива турбота про дітей.

Протягом зустрічі учасники познайомились із концепцією школи, чутливої до психічного здоров’я, програмами превенції психічних розладів.  Учасники долучилися до створення дорожньої карти з розбудови простору, сприятливого для психічного здоров’я учнів та фахівців.

Заклад освіти може бути вільним від стигми та упереджень простором, сприятливим для щоденного добробуту учнів і персоналу. Простором, де всі мають умови для конструктивної взаємодії, самореалізації, а також ефективного навчання й праці. Кожен може зробити посильний внесок у захист, зміцнення та підтримку ментального здоров’я!