26 квітня 2023 року в межах освітнього хабу «Донеччина» відбулося чергове заняття Центру вивчення державної мови «СловоДвір» для внутрішньо переміщених осіб.

90e1d09

На початку зустрічі як своєрідне привітання відбувся обмін улюбленими афоризмами, що послужило чудовою мотивацією, підтримкою в ці непрості дні.

Сьогодні учасниці опанували творення вищого та найвищого ступенів прикметників. Якщо ви вважаєте, що форми «самий тихий» та «більш тихіший» правильні, то вам терміново до нас! На жаль, це досить поширені помилки в мовленні сучасників.

Окрім того, на занятті вчилися утворювати слова за допомогою префіксів с-, з-, зі-, роз-, без-, при-, пре-, прі-. Чи ви знаєте, чому пишемо «сфотографувати», але «зшити»? Ні? Запрошуємо до нашого Центру.

Також викладачка – методистка відділу мовно-літературної освіти, заслужений учитель України Тетяна Байдаченко – запросила словодворівців продовжити подорож по країні Фразеології. Разом учасники опанували фразеологізми біблійного походження: вавилонське стовпотворіння, за сімома печатями, текти молоком і медом, брат піднявся на брата, блудний син і ще багато інших. Згадали й фразеологізми, що прийшли в мову з різних професій: шито білими нитками, грати першу скрипку, п’яте колесо до воза, брати в лещата тощо.

axa9uDO

Як завжди, відділ мовно-літературної та мистецької освіти Донецького обласного ІППО запрошує навчатися! Плекаймо мову із задоволенням!

qsAlZpi