19 січня 2023 року для вчителів математики та інформатики, педагогічний стаж яких не перевищує 5 років, відбулося перше заняття школи молодого педагога «Вчитель Нової української школи». Із 45 зареєстрованих до заходу змогли доєднатися 28 учителів.

19.01.2023 школа молодого педагога

Науковці та фахівці Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти зосередили увагу на основних нормативно-правових документах, які забезпечують діяльність учителів, а також надали вичерпні відповіді на запитання учасників.

Відкрила заняття завідувачка кафедри природничо-математичних дисциплін та методики їх виховання Лариса Останкова, кандидатка економічних наук, доцентка, яка ознайомила присутніх з метою, завданнями та структурою школи молодого педагога.

Завідувачка відділу STEM освіти та інформаційних технологій ДонОблІППО Олена Пилипчук зробила детальний огляд Державного професійного стандарту вчителя ЗЗСО.

Завідувач відділу атестації педагогічних кадрів ДонОблІППО Олександр Коваленко розповів про зміни в Положенні про атестацію педагогічних працівників. Окремо розглянуто організаційні питання підвищення кваліфікації у 2023 р.

Доцентка кафедри природничо-математичних дисциплін та методики їх викладання, кандидатка педагогічних наук Ольга Кітова приділила увагу Декларації про безпеку шкіл (Safe Schools Declaration) та актуальним питанням щодо створення безпечного освітнього простору в закладах освіти в умовах воєнного часу.

Методистка відділу STEM освіти та інформаційних технологій Ірина Волошина розповіла про ключові засади Державного стандарту середньої освіти та особливості оцінювання учнів у 5-6 класах НУШ.

Учасники заходу отримали корисну інформацію та практичні рекомендації, які стануть у пригоді на шляху від молодого спеціаліста до майстра.