Уже давно заняття «СловоДвору» — це зустрічі друзів, що разом роблять щось цікаве, важливе й корисне. І, крім того, ще зустрічають старих і нових друзів, спілкуються із задоволенням.

Однією з найскладніших тем мовознавства є уподібнення звуків. Уподібнення означає, що приголосні, які стоять поряд, стають схожими за звучанням. Коли це відбувається? Які є типи уподібнення звуків? І головне  — навіщо це потрібно звичайним людям, які щоденно говорять українською?

З цими питаннями розбиралися 1 листопада 2023 року учасники Центру вивчення державної мови «СловоДвір». Спікером зустрічі була вчителька української мови та літератури Гірницького опорного закладу загальної середньої освіти №17 Курахівської міської ради, спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії, учитель-методист Куроп’ятник Ірина Василівна.

Словодворівці змогли з’ясувати механізм та різновиди уподібнення. Це надзвичайно важливо, адже розуміння процесу асиміляції дає змогу писати й говорити без помилок.

Тема складна й об’ємна, тому Ірина Василівна запропонувала вправи, створені за допомогою онлайн-сервісів: Рadlet, Wordwall, Google Презентації,  Genially, WordArt.

Цікаво, що всі завдання були пов’язані з сьогоднішніми святами —  Днем народження Європейського союзу та  Днем усіх святих.

Рефлексію учасники зустрічі виконали за допомогою програми для створення мемів (https://www.iloveimg.com/uk/meme-generator), підсумувавши свої досягнення та визначивши слабкі місця. Подивіться, як вийшло чудово!

Відділ мовно-літературної та мистецької освіти Донецького обласного ІППО запрошує охочих навчатися! Тут ми по середах о 9.00:

https://meet.google.com/tjx-hibd-nka .

Приходьте й розкажіть про нас тим, хто хоче бути на «ти» з мовними явищами!