11 квітня 2023 року за участі заступниці начальника Донецької ОВА Юлії Костюніної в освітньому хабі «Донеччина» проведено святковий захід для дітей, батьків і педагогів з Донецької області, які тимчасово мешкають у м. Київ. Толока «Не щодень – Великдень, або Великдень на гостину просить» зібрала понад 50 осіб з Лиманської, Краматорської, Костянтинівської, Дружківської, Мар’їнської, Торецької, Соледарської, Слов’янської територіальних громад.

1CNE1WJ

z91X8ZcAFAQsP9

Усього працювало 6 локацій-майстерок:

  1. «Котилася писанка Україною» (модератори: Сопільник А. А., Гарний С. О., методисти відділу дошкільної і початкової освіти ДонОблІППО).
  2. «Де гаївочка лунала…» (модератор Щербатюк В. С., методист відділу мовно-літературної та мистецької освіти ДонОблІППО).
  3. «Мандруємо світом на Великдень» (модератор Ковальова Т. Г., методист відділу мовно-літературної та мистецької освіти ДонОблІППО).
  4. «Великодні традиції у Великій Британії» (модератор Мочикіна М. В., методист відділу мовно-літературної та мистецької освіти ДонОблІППО).
  5. «Великодні прикраси» (модератори Капінус Н. О., завідувач відділу дошкільної і початкової освіти ДонОблІППО, Коваленко О. В., завдувач відділу нормативно-правового забезпечення освітньої діяльності та атестації педагогічних кадрів ДонОблІППО).
  6. «Дерево Життя» (модератор Гарна С. Ю., завідувач відділу мовно-літературної та мистецької освіти ДонОблІППО).

c4MX8Fx

ICO2KQd

851lZBo

На майстерках організатори хабу знайомили відвідувачів із традиціями святкування Великодня в Україні та інших країнах світу, з особливостями орнаментів писанки в різних регіонах, розучували пісні-гаївки.

qgGw0YI

F6ptDkv

lY0rZAd

Батьки разом із дітьми долучилися до розфарбовування писанок у різних техніках і виготовлення прикрас для оздоблення великоднього кошика. Усі разом водили хороводи, готували театралізовані мінівистави, брали участь в іграх-руханках, створювали колажі про великодні традиції країн Європи, вчили популярні англомовні римівки.

XbgyMpS

9pYm8aS

mwQlJuS

1q3NHTv

EontxB2

uMuUprM

 

ES8dT2b

9DWgRtv

Окремо для дорослих працювала локація «Дерево життя», де знайомили з історією виникнення та  символікою  Великоднього дерева  як  відображення  світового  устрою.  Запрошені створювали  пасхальні прикраси, зокрема  паперові об’ємні  писанки, птахів,  Берегиню – символ роду. Прикрашаючи дерево життя власноруч виготовленими поробками, дорослі загадували бажання та вітали гостей хабу із прийдешнім святом Великодня.

HHHEWyi

c1gF1nN

S91eaGO

LK0PlZa

«Дуже вразила кількість різноманітних локацій. Слухали із цікавістю не тільки діти, а й дорослі. Дізналися багато чого нового. Приємно здивувала інтерактивна форма, адже діти рухалися, спілкувалися, танцювали», – поділилася враженнями від толоки гостя Юлія з м. Лиман. 

MekqoXg

Qf9i9vI

Уже традиційно родинні зустрічі в освітньому хабі «Донеччина» проходять у дружній атмосфері, де кожен відчуває затишок. Це простір для розвитку, спілкування, взаємопідтримки та популяризації звичаїв і традицій українського народу.

2m3d3Vg

Тож гостинно запрошуємо! Реєстрація на заходи здійснюється в гугл-формі за покликанням  https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSftLFqz1k_UZXHKxk_6MoetrVbs9Du5vUIApIkOfpfLzJQJ-A/viewform

Фотоальбом