Чи хотіли б ви вміти будувати речення, правильно поєднуючи слова в ньому? Цього навчитеся, якщо долучитеся до Центру вивчення державної мови «СловоДвір», що працює по середах у межах освітнього хабу «Донеччина».

22 листопада 2023 року учасникам зустрічі випала нагода завітати в країну Морфологію, де навчалися визначати, до якої частини мови належать слова. У цьому питанні допомогла розібратися спікер зустрічі, учителька української мови та літератури Опорного закладу загальної середньої освіти «Лідер» Краматорської міської ради, спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії, учитель-методист Галина Леонідівна Якушенко.

Словодворівці дізналися, як розрізнити самостійні та службові частини мови, вигук та повнозначні лексеми; із задоволенням прослухали звуки українського села, перетворюючи їх на звуконаслідувальні слова; перевірили набуті знання за допомогою онлайн-платформ Classtime, Wordwall та повторили вивчене про наголоси, виконавши тест.

До мовного саду на дошці Padlet учасників запросила консультантка Центру, методистка відділу мовно-літературної та мистецької освіти Донецького обласного ІППО, заслужений учитель України Тетяна Сергіївна Байдаченко. Маємо місце, де можемо обмінятися враженнями й поділитися думками. Завітайте й ви за покликанням https://padlet.com/bajdachenko/padlet-nfd3fj2kg8xov2b3, а потім долучайтеся до подорожі Центру вивчення державної мови «СловоДвір».

Плекаймо свій мовний сад!