17 листопада 2023 року в очно-дистанційному форматі відбулося урочисте відкриття першого туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2024». До участі в заході запрошено учасників першого туру Конкурсу в номінаціях «Географія», «Образотворче мистецтво», «Українська мова та література», «Фізика», керівників структурних підрозділів з питань освіти рад територіальних громад, військових адміністрацій, директорів ЦПРПП, керівників, педагогів закладів загальної середньої освіти.

З вітальними словами до учасників всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2024» і всіх присутніх звернулася Тетяна Сідашева, директор департаменту Донецької облдержадміністрації,  голова оргкомітету першого туру всеукраїнського конкурсу: «Конкурс –  не лише визнання праці педагога, а й можливість поділитися своїми інноваціями та найкращими практиками з іншими вчителями. Я вірю, що кожен із вас – унікальна особистість, яка залишає свій неповторний слід у серцях учнів та колег. Бажаю вам неймовірних вражень від участі у конкурсі, нових знайомств та вдосконалення майстерності!».

«Учитель року» – це змагання, яке об’єднує вчителів усіх предметів та дозволяє визначити найкращих. Учитель – одна з найбільш багатогранних професій, адже кожний педагог поєднує в собі дослідника, вченого, письменника, психолога і стратега.  Кожен учасник конкурсу – герой, який не просто вчить, а творить майбутнє, надихає та змінює світ навколо себе.

Цьогоріч у номінації «Географія»  зареєстровано 28 учасників, конкурсні випробування проходитимуть у два етапи, відбірковий і фінальний, протягом 17.11-07.12.2023.

Найбільш численна номінація  – «Українська мова та література», у змаганнях братимуть участь 45 педагогів. Два етапи конкурсу, відбірковий і фінальний, проходитимуть протягом 17.11-08.12.2023.

Конкурсні випробування в номінаціях «Образотворче мистецтво» і «Фізика» проходитимуть в один етап. 17.11-08.12.2023 свою професійну майстерність демонструватимуть 13 учасників номінації «Фізика». Номінація «Образотворче мистецтво» представлена 7 учасниками, конкурсні випробування проходять протягом 17.11-06.12.2023.

Конкурсантів привітала Світлана Островська, учитель Загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 9 Покровської міської ради, яка у 2022 році посіла друге місце на всеукраїнському етапі конкурсу «Учитель року»  в номінації «Основи правознавства».

Зі словами напуття до учасників звернулася Юлія Бурцева, ректор Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, заступник голови оргкомітету першого туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2024».

А святковий настрій освітянській спільноті подарували пісні у виконанні Лідії Ханча, учениці 10 класу Маріупольської школи № 66 та Народного художнього колективу вокальна студія «Heartbeat» Донецького  обласного палацу дитячої та юнацької творчості.

Попереду конкурсні випробування, нові можливості, нові знайомства та невичерпні емоції! Після відкриття конкурсу «Учитель року – 2024» в Донецькій області стартувало перше конкурсне випробування «Тестування» в усіх номінаціях. Уся педагогічна спільнота Донеччини уважно стежитиме за перебігом конкурсу, чекатиме на його результати.