26 квітня 2023 року відбувся Всеукраїнський форум «Освіта для збалансованого розвитку» (далі – Форум), який проводив Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді Міністерства освіти і науки України. Донеччину на заході в очному форматі представляли працівники Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти – Дубяга Андрій, завідувач відділу національного виховання, позашкільної та громадянсько-історичної освіти, Золотар Олена, методистка відділу національного виховання, позашкільної та громадянсько-історичної освіти, Гундарева Галина, завідувачка відділу природничих дисциплін.

uXiOBeJ

З вітальним словом до учасників заходу звернувся Вербицький Володимир, директор Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді, доктор педагогічних наук, професор.

У ході роботи Форуму розглядалися питання екоосвітнього середовища для збалансованого розвитку, актуальності кліматичної освіти як складової екологічної освіти всіх рівнів на етапі післявоєнної відбудови та розвитку України, викликів і стримуючих факторів швидкого відродження позашкільної освіти на деокупованих територіях, патріотизму та практичності еколого-натуралістичного напряму роботи.

У своєму виступі «Зони перспективного розвитку екологічного виховання» Дубяга Андрій, завідувач відділу національного виховання, позашкільної та громадянсько-історичної освіти Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, зосередив увагу на оновленні в Концепції національно-патріотичного виховання стосовно екологічного виховання, окреслив зони перспективного розвитку цього напряму, зробив акцент на імплементації концепту «Зелений офіс» у системі освіти, запропонував шляхи оптимізації роботи з його впровадження.

7EvzjaO

aogSClq

За результатами роботи Форуму буде видано збірку тез, серед яких будуть матеріали працівників Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.

Познайомитися з перебігом Форуму можна за покликанням https://www.youtube.com/watch?v=tfVBpLRFN0k&t=2753s