Починаючи з 2014 року в Україні щорічно з 1 по 31 жовтня в межах Міжнародного місячника шкільних бібліотек проходить Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек. Не став виключенням і 2023 рік – у закладах освіти Донецької області бібліотекарі, педагоги, поети, письменники, волонтери разом з учнями долучилися до промоційних заходів під загальним гаслом-2023 «Вірю в майбутнє твоє, Україно!».

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 12.08.2014 №931 «Про проведення щорічного Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек», листа ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» від 13.09.2023 № 21/08-1514 «Про виконання наказу Міністерства освіти і науки України від 12.08.2014 №931» 68 шкіл із 18 територіальних громад 4 районів Донецької області провели численні заходи, які сприяли втіленню основних положень «Концепції національно-патріотичного виховання в системі освіти України», а також розкриттю виховної функції шкільної бібліотеки, об’єднанню зусиль педагогічного колективу і бібліотеки щодо розвитку патріотизму зростаючої особистості.

Кращі матеріали шкільних бібліотекарів — презентації, відеоролики, буктрейлери, віртуальні бібліотечні виставки, відеоекскурсії, сценарії бібліотечних уроків, фотографії книжкових виставок і заходів, виставки поробок, малюнків і світлин, літературні ігри та квести, години державності, флешмоби та акції дарування книжок, огляди літератури, поетичні марафони, бесіди і бібліомікси — розміщено на сайті бібліотеки Донецького ОБЛІППО: https://bibliotekaippo7.wixsite.com/misyachnikdonippo, https://bibliotekaippo7.wixsite.com/misyachnikdonippo/2023, а також на порталі Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського на сторінці «Бібліотечному фахівцю» https://bit.ly/2UQsuzh.

З відеозвітом можна ознайомитися на YouTube https://youtu.be/dp0Tx684xHw, текстовий зведений звіт заходів Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек у Донецькій області можна переглянути тут https://drive.google.com/drive/folders/1jVLfmDECQfouQuAE-ReLmT6dZGeTQA4O?usp=sharing.

Утвердження громадянських цінностей, виховання почуття патріотизму, відданості справі зміцнення державності, активної громадянської позиції є одним із найважливіших пріоритетів закладів освіти. До цієї важливої місії долучаються і шкільні бібліотеки.