Талант і творча обдарованість особистості сьогодні стають запорукою інтелектуального та економічного розвитку нашої Батьківщини завтра.

Таким паростком, що тягнеться до вершин знань, є учень ЗОШ № 9 Покровської міської ради Донецької області Талаш Захар. Наказом Міністерства освіти і науки України 2023 року учневі призначено стипендію Кабінету Міністрів України.

Протягом кількох років Захар презентує гідний результат вивчення української мови та літератури під керівництвом свого наставника – учительки Галини Борисівни Кіри.

Так, позаду низка успіхів. 2021/2022 навчальний рік приніс Захару перемоги в міському етапі ХХІІ Міжнародного конкурсу знавців української мови імені П. Яцика, у ХІІ Міжнародному мовно – літературному конкурсі імені Т. Шевченка. Хлопець був запрошений на ІІІ етап цих конкурсів, де також посів призові місця. Того ж року учень узяв участь у підсумковому етапі ХІІ Міжнародного мовно–літературного конкурсу імені Т. Г. Шевченка, де виборов ІІІ місце!

У 2022/2023 навчальному році скарбничка здобутків Талаша Захара поповнилася ще кількома перемогами: першими місцями в ІІ етапі ХХІІІ Міжнародного конкурсу знавців української мови імені П. Яцика і в ХІІІ Міжнародному мовно–літературному конкурсі імені Т. Шевченка, третім місцем у ІІІ (обласному) етапі ХІІІ Міжнародного мовно – літературного конкурсу імені Т. Шевченка, третім місцем у регіональному конкурсі «Слово у душі – душа у слові» (науково – дослідницька робота з теми «Використання дієприкметників у творах українських письменників ХХ та ХХІ століть»). Цього ж року хлопець уперше брав участь у предметній олімпіаді з української мови та літератури, де також виборов призове місце. Найзначнішою перемогою для обдарованого учня стало ІІ місце в підсумковому етапі ХІІІ Міжнародного мовно – літературного конкурсу імені Т. Г. Шевченка.

З усіма українцями світу Захар поділяє одну мрію – про перемогу Батьківщини! Саме тоді він зможе радо обійняти всіх друзів і рідних. Хлопець переконаний, що наша Україна, як казковий птах Фенікс, обов’язково відродиться з попелу, розпростає свої прекрасні крила й доведе всьому світові, що українці – народ, який завжди готовий працювати заради рідної землі.

Пишаємося тобою, Захаре! Вітаємо тебе з високою відзнакою! Бажаємо тобі цілеспрямованого руху вперед, невичерпної енергії, подальших успіхів!