Рідна мова в рідній школі!

Що бринить нам чарівніш?

Ці слова Олександра Олеся сьогодні набувають особливого звучання. Приємно, що чимало наших співвітчизників дбають про вдосконалення рівня володіння українською мовою в цей непростий час.

4

Відділ мовно-літературної та мистецької освіти Донецького обласного ІППО цьогоріч виступив з ініціативою допомоги вчителям природничих дисциплін – розробки якісного дидактичного забезпечення до уроків курсу «Пізнаємо природу» в 5 класі. Майбутній збірник мовних матеріалів міститиме кросворди, загадки, метаграми, логогрифи, шифрограми, філфорди, шаради, анаграми тощо, структуровані відповідно до чинної програми.

20 квітня 2023 року відбулося друге засідання обласної творчої групи «Створення мовного дидактичного забезпечення для предметів природничої галузі. 5-6 класи», у якому взяли участь 16 педагогів із різних куточків Донеччини.

Наукове керівництво групою здійснює завідувач відділу мовно-літературної та мистецької освіти, доцент кафедри суспільно-гуманітарної та медійної освіти, кандидат педагогічних наук  Світлана Гарна.

Під час чергової зустрічі керівник творчої групи – Тетяна Байдаченко, методист відділу мовно-літературної освіти, заслужений учитель України, проаналізувала матеріали, надані вчителями, а також запропонувала зручну структуру майбутнього посібника. Учасниці обмінялися досвідом роботи, обговорили запропонований формат.

Гадаємо, наш продукт може стати в пригоді не тільки вчителям природничих дисциплін. Матеріали мають неоціненний потенціал для міжпредметної інтеграції.

Надихає й те, що для кожного з нас це не тільки творча праця з метою поліпшення якості освіти та підвищення інтересу дітей до навчання, але й чудова можливість дружного й сонячного спілкування.