Грудень – не тільки останній місяць року, перший місяць зими та час передноворічних сподівань, а й період, коли можна підводити підсумки минулого року та будувати плани на майбутній.

Саме з метою підведення підсумків, обговорення основних здобутків, проблем та визначення перспектив подальшого розвитку дистанційної освіти школярів у базових дистанційних школах області 15.12.2016 р. у м. Краматорську відбулося спільне засідання за круглим столом представників Департаменту освіти і науки Донецької обласної державної адміністрації, обласного інституту післядипломної педагогічної освіти та педагогічних колективів базових дистанційних шкіл області з теми «Дистанційна школа – здобутки та перспективи». Учасників Круглого столу гостинно зустріла Краматорська ЗОШ І-ІІІ ст. №8 Краматорської міської ради.

До участі в заході були запрошені:

 1. Методисти міських (районних) методичних кабінетів (центрів), які відповідають за дистанційну освіту школярів у мм. Бахмут,  Краматорськ,  Маріуполь,  Покровськ, Слов’янськ.
 2. Відповідальні за дистанційну освіту в базових дистанційних школах області.
 3. Учителі інформатики, історії України, української мови та літератури, Захисту Вітчизни зазначених шкіл.
 4. Керівники обласних предметних творчих груп зі створення навчального е-контенту для дистанційних шкіл.

Відкрили засідання заступник директора Департаменту освіти і науки Донецької ОДА, начальник управління освітньої політики та менеджменту Сідашева Т.В. та проректор з науково-методичної роботи Донецького облІППО, к.п.н. Макаренко С.І., які привітали учасників, підкреслили особливу важливість упровадження дистанційної освіти в нашій області та визначили основні вектори роботи за 2016 р. у цьому напряму.

Під час творчих звітів за результатами І семестру 2016-17 н.р. базових дистанційних шкіл області було окреслено основну проблематику щодо практичного втілення в життя проекту «Дистанційна освіта школярів Донеччини» та перспективи подальшої роботи. Звіти керівників обласних предметних творчих груп зі створення навчального е-контенту для дистанційних шкіл дали змогу розширити проблемне поле та скорегувати перспективні напрями розвитку Проекту.

Виступи кураторів Проекту, завідувача відділу менеджменту освіти та педагогічних інновацій Дон облІППО  Антоненка В.В. та завідувача відділу дистанційного навчання Костенка Д.В., були спрямовані на обговорення  недоліків у роботі з дистанційною платформою та надання методичних порад щодо їх виправлення.

Під час «методичного кола», яке стало логічним продовженням аналітико-звітової частини заходу, учасники знайшли спільні рішення визначених проблем та домовились про головні кроки щодо їх вирішення.

Пропозиції щодо рішення за результатами круглого столу стали його певним підсумком:

Керівникам базових дистанційних шкіл області та методистам з питань дистанційної освіти МК (МЦ):

 1. Забезпечити широке інформування про можливості здобуття освіти особами, які навчаються (навчалися) на неконтрольованій владою території і бажають здобути загальну середню освіту, на веб-сайтах місцевих органів управління освітою та в засобах масової інформації.
 2. Організувати постійний моніторинг стану роботи базових дистанційних шкіл та екстернатних класів, результати узагальнювати й обговорювати на нарадах/колегіях міських (районних) управлінь (відділів) освіти, у разі необхідності вносити корективи.

Педагогічним працівникам базових дистанційних шкіл області:

1. Урахувати в своїй роботі зауваження та рекомендації щодо організації дистанційного навчання школярів, висловлені під час круглого столу; виправити недоліки.

до 15 січня 2017 р.

2. У навчальному е-матеріалі на дистанційній платформі особливу увагу приділяти мовному питанню та вихованню патріотизму.

3. При плануванні роботи на 2017 рік урахувати, що проект «Дистанційна освіта Донеччини» передбачено поширювати за такими векторами:

 • Дистанційне навчання дітей з особливими потребами
 • Дистанційне навчання обдарованих учнів
 • Упровадження елементів дистанційної освіти у роботу загальноосвітніх шкіл, у тому числі – під час проведення уроків та позакласної, позаурочної роботи

4. Забезпечити широке інформування всіх зацікавлених осіб про наступні обласні заходи:

 • корпоративні курси підвищення кваліфікації для педагогічних працівників базових дистанційних шкіл області;
 • конкурс на кращий працюючий е-контент для дистанційної школи за предметами інваріантної складової для 1-11 класів (січень-квітень 2017);
 • обласна науково-практична конференція «Дистанційна освіта школярів Донеччини. Новий вимір» (травень 2017).

Учасники одностайно погодилися з необхідністю проведення подібних заходів регулярно та висловили подяку адміністрації та колективу освітян Краматорської школи №8 за гостинний прийом.

Дивитись фоторепортаж...