10 жовтня 2017 року завершила роботу обласна авторська творча майстерня з теми «Розвиток фахової майстерності вчителів фізики щодо проведення фізичного експерименту та практикуму» (з досвіду роботи вчителя фізики, учителя-методиста, відмінника освіти України Касьяна Григорія Степановича).

Учасники майстерні – методисти ММК (РМК), керівники міських, районних методичних об’єднань учителів фізики Донецької області – зібралися на третьому заключному занятті з метою вивчення та розв’язання питань щодо проведення фронтального фізичного експерименту в базовій школі за оновленими програмами курсу фізики для 9-го класу. Засідання відбулося на базі Краматорської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 4 Краматорської міської ради.

На цьому занятті вчителі ознайомились зі структурою завдань фронтального фізичного експерименту для 9-го класу, основними вимогами до проведення експериментальних досліджень, технологією проведення сучасного фронтального фізичного експерименту. Майстру вдалося поєднати традиційні, базові підходи до проведення фронтального експерименту з новими ідеями, формами та методами його проведення.

На занятті активну участь у роботі АТМ взяли учні Григорія Степановича, які разом з учасниками майстерні виконували фронтальний фізичний експеримент та відповідали на питання, які ставили їм гості.

Учасники були в захваті від цього заходу та дякували за надану можливість отримати задоволення від побаченого, високо оцінили фаховий рівень Г. С. Касьяна.

По завершенню АТМ гості ділилися враженнями, обмінювалися досвідом власних напрацювань з актуальної теми заняття, із захопленням знайомились із матеріальним оснащенням майстерні.

Підсумки роботи АТМ підбив методист відділу природничих дисциплін Донецького облІППО С. В. Ліфарь, та вручив Г. С. Касьяну сертифікат Майстра авторської творчої майстерні від імені Донецького облІППО.

У заключній промові С. В. Ліфарь надав короткий аналіз проведених трьох занять АТМ, наголосив на актуальності проблеми впровадження технології навчального фізичного експерименту при викладанні фізики. Навчальний фізичний експеримент є одним із важливих складових системи навчання фізики: він забезпечує формування в учнів необхідних практичних умінь, дослідницьких навичок, впливає на формування особистості учнів та їхню здатність до самореалізації в нових соціальних та економічних умовах.

Наприкінці зустрічі вчителі фізики області від щирого серця подякували Г. С. Касьяну за плідну працю, побажали йому успіхів та висловили сподівання на подальші зустрічі й на те, що роботу АТМ буде продовжено наступного 2018-го року.

Педагоги поїхали додому з кейсом нових ідей, форм, методів проведення фізичного експерименту та незабутніми враженнями, щоб найскоріше донести отриманий досвід дітям.

Відділ природничих дисциплін Донецького облІППО приєднується до побажань учасників АТМ і дякує Г. С. Касьяну за плідну співпрацю, зичить йому креативних ідей, талановитих учнів, успіхів у реалізації творчих задумів.

Організатори й учасники семінару-практикуму щиро дякують адміністрації Краматорської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 4 за теплий прийом та гостинність.

 Більше фото...

{phocagallery view=switchimage|basicimageid=1070|switchheight=auto|switchwidth=640|switchfixedsize=0}