22 грудня 2022 року кафедра суспільно-гуманітарної та медійної освіти провела консультпункт «Інтернатура молодого вчителя». У заході взяли участь учителі-наставники та молоді вчителі мовно-літературної, громадянської та історичної, мистецької освітніх галузей, керівники методичних об’єднань. Метою зустрічі стало вивчення питання основних положень інтернатури та шляхи її організації у закладах освіти Донеччини.

заставка

Ольга Лаврут, доцентка кафедри суспільно-гуманітарної та медійної освіти, докторка історичних наук, доцентка, зупинилася на характеристиці нормативно-правової бази питання, напрямах діяльності суб’єктів педагогічної інтернатури та проблемах, які можуть виникати.

Світлана Гарна, завідувачка відділу мовно-літературної освіти, кандидатка педагогічних наук, доцентка кафедри суспільно-гуманітарної та медійної освіти, долучила учасників та учасниць заходу до виокремлення викликів, які постають у процесі запровадження інтернатури.

Ірина Рибак, завідувачка відділу громадянської, історичної та мистецької освіти, зупинилася на важливості мотивації діяльності педагога-наставника та інтерна, питаннях, які є нагальними для молодого фахівця, зокрема підготовка та проведення уроку, роль досвідченого вчителя при цьому.

Зазначимо, що незначна кількість закладів освіти Донеччини мають педагогічну інтернатуру. Серед тих, у яких вона вже діє, виділяємо школи Мирнограда, Покровська, Краматорська. Учасниці заходу, які представляли ці міста, поділилися власним досвідом. Оксана Гранкіна, учителька української мови і літератури, зарубіжної літератури ОЗЗСО імені Василя Стуса, познайомила із реалізацією педагогічної інтернатури у ньому, закцентувавши на демократичних процедурах, що притаманні у процесі прийнятті рішень. Анжеліка Тараніс, учителька історії і громадянської освіти Добропільського НВК № 7 Добропільської міської ради, презентувала роботу із молодими педагогами, зупиняючись на методичних аспектах, представивши план роботи із юним учительством.

Учасники зустрічі виділили нагальні питання, які потребують подальшої уваги та конкретизації, серед яких: унормування робочого часу учасників педагогічної інтернатури, розв’язання питань, пов’язаних із ризиками, вирішення юридичних моментів, що потребують долучення відповідних фахівців. Було вирішено, що в майбутньому варто організувати лабораторію для навчання педагогів-наставників.

Із матеріалами заходу можна ознайомитися за покликанням: https://drive.google.com/drive/folders/1xNDjdzyrsp6xby0D9xj2pnrdBHOFnB_U?usp=share_link