Одними з домінуючих питань освіти ХХІ століття є «За яких умов учні досягають максимальних результатів у навчанні та отримують навички, потрібні їм у реальному житті?» та «Чи допоможе міжпредметна/міжгалузева інтеграція зробити заняття не тільки цікавими, але й практикоорієнтованими?». Саме тому 22 листопада 2023 року відділом мовно-літературної та мистецької освіти проведено методичну толоку «Інтегроване навчання як освітній пазл НУШ». Захід об’єднав 130 учителів іноземних мов області.

Із вітальним словом до присутніх звернулася Марина Мочикіна, методистка відділу мовно-літературної та мистецької освіти, акцентувавши увагу на тому, що надважливо, аби урок був єдиним цілим, мав один «колір», а не був схожим на ковдру, що зшита з клаптиків. Саме інтеграція може сприяти подоланню фрагментарності та мозаїчності знань учнів, забезпечити оволодіння ними комплексними знаннями, допомогти знайти практичне спрямування отриманої інформації.

Спікеркою заходу виступила Оксана Мірошниченко, учителька англійської мови Ліцею зі структурним підрозділом гімназії № 6 Покровської міської ради Донецької області, яка вже протягом восьми років співпрацює з відділом мовно-літературної та мистецької освіти: ділиться досвідом на заняттях із підвищення кваліфікації молодих спеціалістів, фасилітує проєкт Корпусу миру США в Україні щодо співпраці з волонтерами-носіями англійської мови, презентує свої напрацювання на чисельних міжкурсових заходах. Тож методична толока – це своєрідне підбиття підсумків роботи талановитого вчителя.

У партнерстві зі своєю колегою, Мариною Соловйовою, учителькою із зарубіжної літератури, Оксана Анатоліївна розкрила теоретичні та практичні аспекти впровадження інтегрованого навчання в освітній процес Нової української школи. Протягом толоки панувала атмосфера творчості та співпраці. «Мозковий штурм» та «Асоціативна квітка», «Біовірш» та «Метод критичного перекладу», «Мнемотехніка» та «Твір за метафорою», «Акровірш» та метод «Плюс. Мінус. Цікаво» були використані спікерами як найефективніші методи впровадження інтегрованого навчання на уроках філологічного циклу (англійська мова та зарубіжна література). Присутні із задоволенням долучились до спільної креативної роботи і також презентували власні напрацювання.

Дякуємо майстриням за цікаві ідеї, корисні для використання в роботі.  

З матеріалами толоки можна ознайомитись за покликанням

https://drive.google.com/drive/folders/1yRKz4SlkG8hlUaPIkCB1yYjY74cf7IZc.