18 квітня відповідно до плану ДонОблІППО відбулося друге заняття Школи молодого педагога «Медіаграмотність і професійний імідж сучасного вчителя». Захід об’єднав 50 учителів дисциплін природничого циклу із 22 територіальних громад Донецької області.

hWcc2H3

Зустріч проходила у форматі активного обговорення актуальних питань медіаосвіти. Учасники шукали відповіді на питання, у чому полягають відмінності між інформуванням та пропагуванням, що таке фейки, ІПСО, фішинг тощо.

dp5s0c3

На початку заняття Віктор Шабанов, проректор з науково-методичної роботи ДонОлбІППО, наголосив, що сучасне життя важко уявити без медіа – засобів масової комунікації, роль яких із кожним роком невпинно зростає. Він також зазначив, що не викликає жодних заперечень той факт, що медіа мають великий вплив на освітній процес, а в умовах сьогодення стають джерелом соціального навчання та часто виконують роль засобу дистанційної освіти.

ea5dw5A

Галина Гундарева, завідувач відділу природничих дисциплін ДонОлбІППО, тренер з медіаграмотності, зосередила увагу учасників на питаннях інформаційної гігієни, а також відзначила важливість розгляду інформаційної безпеки через призму медіаграмотності та роботи з інформацією. Вона акцентувала на новаторському підході до питань інформаційної безпеки з урахуванням викликів сьогодення.

yRDWRZ3

Підбиваючи підсумки дискусій та виступів, спікери наголосили на необхідності продовження такої практики співпраці для покращення розуміння актуальних питань інформаційної безпеки та медіаграмотності серед педагогів Донеччини. Учасники заходу отримали корисні поради щодо використання різних медіатехнологій продуктивного пошуку необхідної інформації та створення медіапродукту освітнього спрямування.