22.09.2023 відбулася чергова оперативна нарада керівників ЦПРПП під керівництвом завідувачки відділу менеджменту загальної середньої освіти Ганни Гладкової. Захід об’єднав 24 учасники: директорів ЦПРПП та осіб, відповідальних за професійний розвиток педагогів у громадах.

Олександр Коваленко, завідувач відділу нормативно-правового забезпечення освітньої діяльності та атестації педагогічних працівників, виступив із роз’ясненнями щодо атестації працівників центрів професійного розвитку за новим Положенням.

Доєднався до заходу і Андрій Дубяга, завідувач відділу національного виховання, позашкільної та громадянсько-історичної освіти, з обговоренням теми свята, яке наближається – Дня захисників та захисниць України (1 жовтня).

Традиційно доєдналась до наради декан факультету ПКПК Тетяна Колган із роз’ясненнями щодо деяких нагальних питань підвищення кваліфікації педагогічних працівників та організації інтернатури у 2023-2024 н. р. у територіальних громадах Донецької області.

Ганна Гладкова обговорила з керівниками ЦПРПП освітні новини, зокрема Постанову Уряду про «Деякі питання надання коштів спеціального фонду освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам у 2023 році», наказ МОН України від 21.08.2023 № 1022 «Про забезпечення навчання учнів, які виїхали з України внаслідок повномасштабного вторгнення російської федерації і здобувають освіту в закладах освіти країни перебування та України, а також запросила до обговорення проєкту «Вимоги до інтерактивного електронного додатку до підручника» від МОН України, представила та запропонувала до використання діагностичні тести для виявлення та надолуження можливих прогалин у засвоєнні учнями навчального матеріалу, які опубліковано на платформі «Всеукраїнська школа онлайн» (ВШО). Ці тести розробили в межах проєкту «Супровід урядових реформ в Україні» (SURGe) у співпраці з Міністерством освіти і науки України та Державною службою якості освіти з метою допомогти вчителеві комфортно та ефективно розпочати навчальний рік для себе та учнів. Діагностичні тести дозволять провести певний «скринінг» класу, щоб виявити сильні сторони та можливі прогалини в знаннях учнів. Тести мають два блоки: первинне тестування, яке проходять на початку навчального року, та вторинне — для перевірки надолужених знань. На платформі ВШО є доступними тести для 5-10 класів з різних предметів, деякі з них охоплюють два попередні роки навчання, але більшість покриває програмовий матеріал за один рік навчання.

Усі учасники заходу активно й плідно співпрацювали, обговорюючи важливі питання освіти та плануючи свою подальшу роботу.