Володимир Загорій

Є мова — є нація, нема мови — нема нації. Цю аксіому підтверджує саме життя. Освіта покликана виховати патріотів України, які залюблені в рідну українську мову. Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика — випробування, яке має на меті вшанування українського слова, піднесення його престижу серед молоді, виховання поваги до народної культури та традицій українців.

24.03.2023 001

24 березня 2023 року на Донеччині в дистанційному форматі відбувся фінальний етап ХХІІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, який зібрав 23 учнів 3-11 класів закладів загальної середньої освіти, трьох учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти, 5 студентів передвищої та вищої освіти. Головіна Олена Іванівна, методист відділу мовно-літературної освіти Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, Васюхно Тетяна Іванівна, методист Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Донецькій області, Тітова Ольга Борисівна, доцент кафедри української філології Горлівського інституту іноземних мов ДВНЗ «Донбаський державний педагогічний університет», кандидат філологічних наук привітали учасників Конкурсу, висловили сподівання на високі досягнення, нові перемоги, на те, що творча юнь Донеччини збагачуватимуть, розвиватимуть українську мову, гідно презентуватимуть її у світі та передадуть у спадок своїм дітям.

24.03.2023 002

Учасники складали привітання з Днем Соборності України (5 клас), есе «Мені є чим пишатися» та застереження однокласникам щодо спілкування в соціальних мережах (6 клас), есе «Хто такі волонтери», пам’ятку «Правила пожежної безпеки» (7 клас), розповідь про Україну для іноземних друзів (8 клас), роздум «Чому важлива відзнака «Місто-герой України»» та правила інформаційної гігієни (9 клас), есе «Чи має значення для іноземців те, якою мовою говорять біженці з України» та пам’ятку про дії під час повітряної тривоги (10 клас), есе «Як має жити суспільство під час війни» та рекомендації «Як зацікавити учнів під час онлайн-навчання» (11 клас) тощо.

24.03.2023 003

Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика, крокуючи Україною, укотре доводить, що учнівська та студентська молодь Донеччини знає, любить і плекає українське слово – основу духовного життя народу.

24.03.2023 004